Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 3, 2020 10:00

Elon Musk kafayı peynir ekmekle mi yedi? Amacın ne reis? Batmak mı?

Elon Musk bugün oldukça ilginç bir açıklama yaptı ve bu açıklama sonrasında Tesla hisseleri resmen dibe çakıldı. İnsan soruyor; "aga neden" diye?
Elon Musk kafayı peynir ekmekle mi yedi? Amacın ne reis? Batmak mı?

Elon Musk, ismi birçok kişi için ibr şey ifade etmese de bize sorarsanız Musk, Mars‘a giden ilk insan olacak. Tüm çalışmalarını buna göre şekillendiren Elon ve ekibi SpaceX ile dünya üzerinde hiç kimsenin yapamadığını yaparak uzay roketlerini dik konumda yere indirmesi ile fizik kuralları ile oynamayı da beceriyor.

Musk denince akla gelen ilk marka ise Tesla. Bir Tesla sahibi olmak bizler için hayalin bile ötesinde bir durum. Hatta imkansız diye görüyoruz ama dünya Tesla araçlara biniyor ve Tesla, imkansız deneni yaparak Çin pazarında bile en çok satan elektrikli araba ödülünü de kazandı. Tesla tarafında her şey olumlu gidiyor ve hisseler de bir anda 50 dolardan 855 dolara yükselmişti. Daha sonra Elon, bir açıklama yaptı ve “Tesla’nın hisseleri çok yüksek” dedi.

Bunu demesi ile birlikte hisseler bir anda çakıldı ve 700 dolar seviyesine geriledi. Peki Musk bunu neden yaptı? Açıkçası bunu bilmek imkansız ama Elon çok akıllı bir adam. Bunu dediğinde hisselerin çakılmayacağını bilemeyecek kadar aptal olamaz. Bunu neden dedi? Bunu kimin için dedi? Bunların cevabını bilmemiz de pek mümkün görünmüyor.

Bakalım önümüzdeki hafta Tesla hisseleri nasıl artacak?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.