Mobil Mayıs 2, 2020 20:00

HTC Android 11 yol haritası açıklandı! Navigasyon çekmiyor hocam!

Bugün ortaya çıkan bilgiler ve raporlara göre HTC Android 11 yol haritası ile ilgili tahminlerde bulunuldu. Peki HTC sahipleri güncelleme alabilecek mi?
HTC Android 11 yol haritası açıklandı! Navigasyon çekmiyor hocam!

HTC markası Android kullanıcılarının en sevdiği markaların başında gelir. HTC bir dönemin inovasyonlar merkeziyken yanlış yönetim ve yanlış tercihler sonrasında Türkiye ofisini bile kapatmak zorunda kaldı. HTC‘nin en son amiral gemisi 2018 yılında pazara sunuldu ve şirket o günden beri de sessiz bir süreç yaşıyor. Bugün ortaya çıkan bazı bilgilere göre HTC Android 11 yol haritası ile ilgili oldukça karamsar tahminler yapıldı.

Gelen yorumlara göre HTC‘nin Android güncellemelerini yapabilmesi için öncelikle telefonlarını Android 10‘a güncellemesi gerekiyor. Zira birçok telefon Android 9 hatta Android 8.1 Oreo ile çalışıyor. HTC U12 +,bildiğiniz üzere Tayvanlı üreticinin son premium akıllı telefonuydu. Telefonun Android 11 listesinde olmasını beklerdik ama öncelikle Android 10 güncellemesini alması gerekiyor.

HTC U12

HTC U12

HTC‘nin bitcoin madencileri için geliştirdiği ve gelişmiş güvenlik özellikleri ile yüklü telefonu Exodus 1s için de Android 11 beklentisi var ama bu telefon da Ekim 2019 yılında pazara sunulmasına rağmen halen Android 8.1.0 Oreo ile çalışıyor.

Uzun lafın kısası şu arkadaşlar; HTC sanki havlu atmış gibi görünüyor. En son tüm ekibini 1,1 milyar dolara Google’a geçiren Tayvanlı üretivi mobil pazarda daha fazla devam edebilecek mi yoksa tüm enerjisini ve birikimini Oculus gibi sanal gerçeklik gözlüğüne mi kayddıracak? Bunları zaman içinde göreceğiz…

Bu arada Oculus satılmıştı değil mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.