Mobil Mayıs 1, 2020 19:00

HTC Vive Sync ile 30 kişiyi oturma odanıza alacaksınız!

Tayvanlı üretici HTC Koronavirüs salgını değişen çalışma düzenine yeni bir soluk getirdi. HTC Vive Sync ile toplantılar çok ama çok farklı olacak...
HTC Vive Sync ile 30 kişiyi oturma odanıza alacaksınız!

Koronavirüs hayatımızı tehdit etmeye devam ederken; sanki Koronavirüs geçmiş gibi davranan kişi sayısı da hiçte az değil. Bu süreçte birçok şey değişti ve hem sosyal hem de iş hayatımızda büyük bir değişim yaşanıyor. Artık evlerden çalışıyoruz ve evlerden toplantılar yapıyoruz Bu süreçten sonra birçok patron da eminiz ki; iş süreçlerini ve ofis çalışmalarını da değerlendirecek gibi görünüyor. HTC bugün tanıttığı yeni nesil toplantı arayüzü ile karşımıza çıktı. HTC‘nin sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive ile çalışan HTC Vive Sync toplantıları başka bir seviyeye taşıyor.

Birçok kişi evden toplantı yaparken, saçım kötü, kravat takmak zorundayım, gömleğim buruşuk, makyajım yok kaygılarını yaşıyor. Oysaki HTC‘nin yeni uygulamasında kendi avatarınızı oluşturuyorsunuz ve toplantılara kendi avatarınız ile katılıyorsunuz. O gün ne isterseniz onu giyebilir; saçınız hangi renk olmasını isterseniz saçınızı o renk yapabilirsiniz. Dip boya derdiniz de olmayacak…

Bu yeni uygulama sizi algılayıp hareketlerinizi de karşı tarafa iletmenizi sağlıyor. 30 Kişiye kadar farklı kullanıcı kendi avatarı ile toplantıya katılabiliyor. Sunum yapan kişi 3D modeller ya da raporları kullanıcılara aktarabiliyor. Sistemin nasıl çalıştığını ise gelin birlikte izleyelim. Sizce bu şekilde toplantılar yapılabilir mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.