Mobil Nisan 29, 2020 22:00

Xiaomi, MIUI 12 hakkında çok önemli bir açıklamada bulundu. Bunu sakın denemeyin!!!

Xiaomi, iki gün önce piyasaya sürdüğü MIUI 12 ile ilgili bugün çok önemli açıklamalarda bulundu. 18 Mayısa kadar cihazlarınıza format atmayın
Xiaomi, MIUI 12 hakkında çok önemli bir açıklamada bulundu. Bunu sakın denemeyin!!!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, bildiğiniz üzere pazartesi günü yeni arayüzü MIUI 12 ‘yi tanıttı ve ilk beta güncellemesi ile kullanıma sundu. Bunun üzerine bizlerde dahil olmak üzere hemen hemen  çoğu kullanıcı bu güncellemeyi cihazlarına kurdu. Fakat ortada büyük bir problem var. Kullanıcılar cihazlarına MIUI 12‘yi yükleyip daha sonra format atınca, bazı sistem uygulamalarının ortadan kalktığını fark etti. Bunu üzerine Xiaomi‘den açıklama gecikmedi

Merhaba Mi Hayranları,
Cihazlarını MIUI 12’ye güncelleyen kullanıcıların,  18 Mayıs’tan önce fabrika ayarlarını geri yüklememesi gerektiği, aksi takdirde bazı sistem uygulamalarının kaybolacağını belirtmek isteriz.

Yukarıdaki açıklamadan da anlayacağınız üzere, MIUI 12 güncellemesinden sonra format atmanız durumunda, bazı sistem uygulamalarınız ortadan kaybolabilir. Bu da haliyle sistemde dengesizliğe ve kararsızlığa neden olur. Xiaomi, kullanıcılarının ısrarla 18 Mayısa kadar cihazlarını fabrika ayarlarına getirmemelerini öneriyor.

MIUI 12 sisteminin ayarlanması nedeniyle, bazı sistem uygulamaları fabrika ayarlarını geri yükledikten sonra silinebilir. Kurtarma yöntemleri ve kurtarma mantığı acil bir gelişme aşamasındadır ve 18 Mayısa kadar yetiştirilecektir.  Bu nedenle, gerekmedikçe, lütfen fabrika ayarlarına geri dönmeyin. Eğer fabrika ayarlarını geri yüklediyseniz, GetApps üzerinden bazı sistem uygulamalarını arayabilir ve indirebilirsiniz.

Bildiğiniz üzere MIUI 12 şuan da kapalı beta aşamasında. Ancak şirket 8 Mayısta genel beta sürümünü yayınlayacağını duyurdu. Bekleyelim, görelim.

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.