Mobil Nisan 27, 2020 17:00

Samsung Vivo markasına da geçildi! Erime devam ediyor…

Hindistan pazarı eskisi gibi değil. Çinli üreticiler büyük bir çıkış yakaladı ve Samsung Vivo markasının da altında kaldı! Üç mü? Beş mi? Siz karar verin...
Samsung Vivo markasına da geçildi! Erime devam ediyor…

Dünyanın en büyük ikinci pazarı olan Hindistan pazarında mobil pazar büyük bir rekabete sahne oluyor. Bundan birkaç yıl öncesine kadar Samsung Hindistan pazarının tek hakimiydi ve kendisini de “geçilmez” sanıyordu. Aradan sadece 3 yıl geçti ve Samsung bugün Hindistan pazarında kimine göre üçüncülüğe kimine göre de beşinciliğe geriledi. Belki inanmayacaksınız ama Samsung Vivo ile girdiği rekabeti Hindistan’da kaybetti.

Bugün gelen rakamlara göre Hindistan pazarında ilk beş üretici şu şekilde listelendi

  1. Listenin en başında tahmin edeceğiniz üzere rakipsiz Xiaomi ya da daha doğrusunu söylemek gerekirse Redmi bulunuyor. Hindistan pazarında 10.3 milyon cihaz satan Redmi bu pazarın %30,9‘luk kesimine hakim.
  2. Samsung‘u koltuğundan eden Vivo ikincilik koltuğuna kuruluyor. Ve %20’lik pazar payına hakim
  3. Samsung, 6,3 milyon satış ve %18,9 pazar payı ile üçüncü sırada yer alıyor.
  4. Realme 3,9 milyon telefon ile dördüncü ve
  5. OPPO 3,5 milyon telefon ile beşinci sırada yer alıyor.

Galaxy M31 inceleme

Bazı yayınlar OPPO ve Realme markalarını birleştirip Samsung‘u en sona atsa da bize sorarsanız bu yanlış bir tutum. Zira her iki üretici de “aynı” gibi görülse de farklı üreticiler.

Samsung Hindistan pazarına özel Galaxy M serisini hayata geçirmiş olsa da; Galaxy M serisi global pazarda daha başarılı… Bu arada amiral gemisi pazarında da OnePlus Hindistan pazarında birinci…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.