Mobil Nisan 27, 2020 15:00

Lumia 960 XL satışa sunuldu! Elde avuçta ne varsa satalım

Çıksaydı Lumia 960 XL adında bir amiral gemisi ile tanışacaktık ama Windows Mobile işletim sisteminin nefesi yetmedi. Yine de telefon satışa sunuldu!!!
Lumia 960 XL satışa sunuldu! Elde avuçta ne varsa satalım

Microsoft dünyanın en başarılı şirketlerinden birisi. Fakat bir noktada da en başarısız şirketlerinden birisi. Halen Windows işletim sisteminin yapay zeka desteğine sahip olmaması ve halen (belli diller hariç) ses ile iletişime geçememesi ve nitekim görünüme göre yeni bir işletim sistemi gibi durmaması ile de eleştirilerin hedefinde olan bir şirket. Birçok markayı da elinde “hiç” etmeyi başaran bir üretici. Bunların en başarılısı ise Nokia markası. Nokia‘yı aldıktan kısa bir süre sonra batıran Microsoft‘un en son telefonu Lumia 650 olmuştu. Lumia biraz daha devam edebilseydi; Lumia 960 XL şirketin en son amiral gemisi olacaktı ama olmadı...

Bugün çok ilginç bir satış gerçekleşmeye başladı ve Microsoft elindeki prototip aşamasındaki 960 XL modellerini 700 dolardan kolleksiyonerlere satmaya başladı.

Telefonun teknik detayları tahmin edersiniz ki bugün için çok parlak değil ama o dönemin amiral gemisi Snapdragon 820 yonga seti teelefona güç verirken 5,5 inç boyutunda 2K çözünürlük dikkat çekiyor. Bugün Huawei P40 gibi amiral gemisi telefonlarda Full HD ekran kullanılırken o dönemde Nokia 2K çözünürlükler kullanabiliyordu. Arkada 20 megapiksel Carl Zeiss lens bulunan telefonun bir mühendislik telefonu olduğunu da unutmayalım. Bu arda işletim sistemi de Windows 10 Mobile…

700 dolara satışa sunulan bu telefonu belki son kullanıcı almayabilir ama bu telefona sahip olmayı isterdik…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.