Güncel Teknoloji Haberleri Nisan 24, 2020 13:00

Huawei, merakla beklenen akıllı televizyonu V55i’yi nihayet tanıttı!!!

Huawei bugün gerçekleştirdiği bir etkinlikte  telefon ve tabletlerin yanı sıra, muhteşem özelliklere sahip akıllı televizyonu V55i'yi de nihayet tanıttı
Huawei, merakla beklenen akıllı televizyonu V55i’yi nihayet tanıttı!!!

Çinli teknoloji devi Huawei, bugün gerçekleştirdiği bir lansmanda, Huawei Nova 7  serisine ek, bir de merakla beklediğimiz akıllı televizyonu V55i modelini de duyurdu. Huaweinin bu akıllı televizyonu 4K çözünürlüğe sahip 55 inç bir ekran ile geliyor. Ayrıca MEMC  hareket dengeleme teknolojisi ile donatılan bu televizyon  % 90 DCI-P3 geniş renk gamını da destekliyor.

Sadece bununla da bitmiyor. Huawei’nin bu akıllı televizyonu, aynı zamanda çift ​​çekirdekli A73 çipine sahip, 4GB RAM  ve 64GB’lık bir bellek ile karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz günlerde de bahsettiğimiz gibi V55i, 8 hoparlör ünitesine  sahip  büyük bir ses sistemi ile geliyor. Bu teknoloji sayesinde eviniz tıpkı sinema salonları gibi olacak. Buna ek olarak şirket, video görüşmeleri yapabilmeniz için cihazın içine 1080p çözünürlüklü bir kamera yerleştiriyor. Ayrıca bu kamera, portre kilidi, yüz tanıma ve göz bebekleri arası mesafe tanıma gibi akıllı fonksiyonları da beraberinde getiriyor.

Bir diğer özellikten bahsedecek olursak, V55i’nin AI fitness özeliği sayesinde her zaman fit ve sağlıklı kalacaksınız. Bunu yapmanız için de, Tv’nize  “egzersiz yapmak istiyorum” demeniz yeterli olacaktır. Son olarak Huawei’nin bu akıllı televizyonu, Huawei Video, Cool Meow, Mango TV, Aurora TV, Huawei Müzik, Himalaya, ve Oksijen Dinleme gibi içerikleri de beraberinde getiriyor.

 

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.