Mobil Nisan 24, 2020 17:00

Hisense A5C ile 4 gün ekran açık süresi alacaksınız! Abi bu ne?

Bir süredir renkli mürekkepli ekran üzerinde çalışan Hisense A5C adındaki yeni telefonunu resmen tanıttı. Tam bir pil canavarı...
Hisense A5C ile 4 gün ekran açık süresi alacaksınız! Abi bu ne?

E kitap nedir? Dediğimizde birçok kişinin buna cevap verebileceğini biliyoruz. Ülkemizde yeni yeni gelişmekte ve farklı kitap içeriklerine ulaşabildiğimiz e-mürekkep kullanan tabletler ile hayatımıza giren bu e-kitap deneyimi insanı başka bir noktaya götürüyor. 80’li yıllarda kullandığımız ekran teknolojisinin biraz daha geliştirilip ppi değeri arttırıldıktan sonra sanki bir kitap sayfasıymış gibi görünen e-ink yani e-mürekkep adı verilen bu ekranlar bu yıldan itibaren renklendi. Hisense A5C adı verilen yeni bir renkli e-mürekkepli telefon olarak hayatımıza girdi.

Telefon, akıllı bir telefon ve Android işletim sistemine de sahip. Böylece istediğiniz her şeyi telefonunuza yükleyebileceksiniz ve şarj sorunu da asla yaşamayacaksınız. Zira Hisense‘in yeni telefonu A5C  yapılan testlerde 61 saat ile 93 saat arasında ekran açıklığı veriyor. Yani bir başka tabirle telefonun ekranı 3 gün boyunca açık kalsa bile şarjı bitmiyor.

240 dolara Çin’de satışa başlayan telefonun teknik detayları ise şöyle;

5.84 inç inç boyutunda 1280x720p HD çözünürlükte ekran. 4GB RAM ve 64 GB hafıza kapasitesi. Pil tarafında ise 4.000 mAh gibi bir pil kullanılıyor. Sürekli okuma için en az 62 saat ve dilerseniz de ekonomi modunda 93 saate kadar ekran açıklığı veriliyor. Kasa kalınlığı 8,1 mm, ağırlığı ise 158 gram.

 

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.