Mobil Nisan 24, 2020 10:00

BOE kendini iyice aştı!! Şimdi de diziüstü bilgisayarlar için çalışacak

BOE, ekran üretiminde oldukça iyi işler başarıyor. Çinli şirket, yaptığı açıklamaya göre çok yakında dizüstü bilgisayarlar için OLED ekran üretimi yapacak
BOE kendini iyice aştı!! Şimdi de diziüstü bilgisayarlar için çalışacak

Çinli ekran üreticisi , son zamanlarda oldukça iyi işler başarıyor. Şirket, Mate 20 serisine tedarikçilik yaptıktan sonra, pazar payında aniden yükselişe geçti. Bunun üzerine BOE, bizim yapamayacağımız bir şey yok deyip, şimdi de dizüstü bilgisayarlar için OLED ekran üretimine başlayacağını duyurdu.

Akıllı telefon pazarında oldukça iyi adımlar atan BOE, artık dizüstü bilgisayarlar için OLED ekran üretimine hazır olduğunu belirtti. Raporlara göre, dizüstü bilgisayarlar için üretilecek ekranlar, 14 inç, 15,6 inç ve 17,3 inç boyutlarına sahip olacak ve bu modeller de bu yıl piyasaya sürülecek.

BOE bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda da adını çok fazla duyurmuştu. Hatta bir zamanlarda iPhone cihazları için OLED ekran üretecek olan bu şirket başarısız olmuştu ve Apple tarafından reddedilmişti. Bunun üzerine hırs yapan üretici şuan neredeyse üst segment cihazların ekran üretimine kadar el atmış durumda. Bunlara örnek verecek olursak, bu yıl tanıtılan Mate 20 serisinin ekranı BOE tarafından üretildi ve oldukça da beğeni topladı. Bildiğiniz üzere günümüzde ekran üretimi yapan iki popüler şirket var. Bunlardan biri LG diğeri ise Samsung. Yapılan işleri göz önünde bulunduracak olursak, Koreli şirketler ekran üretiminde bugüne kadar oldukça iyi işler sergilediler. Ancak, kendini geliştiren ve büyük adımlar atan BOE, bu yıl her iki şirketle de derin rekabet içerisine girecek.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.