Mobil Nisan 23, 2020 22:30

Karantina Netflix’e Yaradı! Hadi Yine İyisin Koçum!

Dünyanın en büyük ücretli dizi ve film izleme platformlarından biri olan Netflix, zengin içerikler sunuyor. Geniş bir yelpazede içerik sunan Netflix, karantinada üye sayısını artırmayı başardı...
Karantina Netflix’e Yaradı! Hadi Yine İyisin Koçum!

Sunduğu içeriklerle zaman zaman eleştiri oklarına hedef olsa da, karantina Netflix için büyük bir fırsat oldu. Evde zaman geçirmekten sıkılan insanlar için iyi bir alternatif olan Netflix, bu yıl içinde tahmin edilen müşteri oranını iki katına çıkardı. Bu süreçte Ocak ayından Mart’a kadar 15.8 milyon kadar ödeme yapan müşteri kazanmış oldu. Ancak karantina dönemi bittikten sonra üye artış hızının azalması bekleniyor.

Netflix

Netflix

Küresel üye sayısı 182.9 milyona ulaşan şirket, Temmuz – Aralık arasında 2020 yılının en az üye artışının olacağını öngörüyor. Haziran ayının sonuna kadar, iyimser tahminle 7.5 milyon üye daha kazanılacağı tahmin ediliyor. Virüsün etkisiyle şimdilik birçok program ve dizi ertelenmiş durumda. 2021 yılında hayatın normal akışına dönmesiyle birlikte 2021 yılı sonuna doğru içerikler daha da zenginleşecek.

Netflix karantina sürecinde ağırlıklı olarak farklı dillerde dublaj ve altyazı üretmeye odaklanıyor. Hedeflenen ülkelerin sayısı gittikçe artıyor. Bununla birlikte Netflix CEO‘su Reed Hastings, Netflix 2020 ilk çeyrek rakamları ile ilgili röportajında beklentilerini şu şekilde açıkladı:

Abone artışı her ne kadar sevindirici olsa da, koronavirüs salgını nedeniyle ne zaman yeni projelere başlayacağımızı bilemiyoruz. Stratejik olarak uzun vadeli çıkarımlarda bulunmak çok zor. 2021 yılı için ümitliyiz.

Şimdilik bilindiği üzere bütün sektörlerde belirsizlik hakim. İlerleyen zamanlarda bu durumun Netflix’i nasıl etkileyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.