Mobil Nisan 22, 2020 12:00

OPPO aileye bir yeni üye daha ekliyor!!! Şimdi de A72 geliyor

OPPO, akıllı telefon kitlesini genişletmeye devam ediyor. Son zamanlarda üst üste yeni telefonlarını tanıtan şirket şimdi de  A72 modelini pazara getiriyor
OPPO aileye bir yeni üye daha ekliyor!!! Şimdi de A72 geliyor

Çinli teknoloji devi OPPO, son zamanlarda vitesi arttırdı. Hatırlayacağınız üzere şirket geçtiğimiz haftalarda, Find X2 Neo, A12, A92s ve A52 gibi orta segment  cihazlarını pazara sürdü. Buna ek olarak bu aileyi genişletmek isteyen OPPO, bugün de A72 modelini duyurdu. Önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenen bu cihazın A52 ile beraber Avrupa’da satışa sunulacağına dair bazı iddialar var. Ancak ne zaman gelecekleri ile ilgili henüz resmi bir tarih yok. Şimdi gelelim OPPO‘nun orta segmente getireceği yeni üyesi A72 ‘nin özelliklerine:

OPPO A72 teknik özellikleri

OPPO A72, tıpkı kardeşi A52 gibi gücünü Snapdragon 665 yonga setinden alıyor. Buna ek olarak 128GB dahili hafızaya sahip olan bu cihaz, 4GB‘lık RAM ile desteklenecek. Ayrıca OPPO, bu telefonda günümüz modası delikli bir ekran tasarımına yer veriyor. Dahası şirket  bu ekranın içine de 16 megapiksel çözünürlüğe ait bir ön kamera yerleştiriyor.

Arkada dörtlü kamera kurulumuna sahip olan bu cihazda, 48 megapiksel ana, 8 megapiksel ultrawide,  2 megapiksel makro ve 2 megapiksel de derinlik sensörü bulunacak. Kameraların yanı sıra, parmak izi tarayıcısı da yan tarafa monte edilmiş bir şekilde geliyor ve oldukça hoş görünüyor. Son olarak A72 kutudan Android 10 tabanlı ColorOS 7.1 ile çıkacak ve 5.000 mAh’lik bir pile sahip olacak. Fiyat olarak ise şirket bu cihazın başlangıç fiyatını 228 dolar olarak belirledi. Ancak ülkemizde ne kadar olacağına dair bir şey dememiz şuan için pek mümkün değil

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.