Mobil Nisan 21, 2020 20:30

MIUI 12 kapalı beta güncellemesi sızdırıldı!!! Xiaomi süprizleri çok seviyor

Bugün, MIUI 12'nin tanıtım tarihini duyuran Xiaomi, bazı iddialara göre sınırlı sayıda kullanıcılarına yeni arayüzünün kapalı beta güncellemesini yayınladı
MIUI 12 kapalı beta güncellemesi sızdırıldı!!! Xiaomi süprizleri çok seviyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi, bir süredir üzerine çalıştığı ve merakla beklenen yeni arayüzü MIUI 12 ‘nin tanıtım tarihini  nihayet resmi olarak duyurdu. Yapılan bu resmi açıklamaya göre şirket yeni arayüzünü, Mi 10 Lite ile birlikte 27 Nisan tarihinde  tanıtacak. Bildiğiniz üzere, Xiaomi kullanıcıları için MIUI güncellemeleri her zaman daha önceliklidir. Çünkü şirket bu arayüzüne Android güncellemelerinin getirdiği yeniliklerden daha fazlasını ekleyip kullanıcılarına en iyi şekilde sunuyor. Bu sebepten dolayı da kullanıcılarının beğenilerini toplamayı başarıyor. Şimdi gelelim asıl konumuza. MIUI 12‘nin tanıtım tarihi bildiğiniz üzere bugün duyuruldu. Ardından Dark Mode 2.0‘da ortaya çıktı. Tüm bunlara ek olarak ilerleyen saatlerde bazı yeni gelişmeler de oldu. Örneğin bu güncellemeyi alacak ilk cihazların listesi belli oldu. Önce gelin hep birlikte bu listeye bir bakalım:

Yukarıdaki listeden de anlayacağınız üzere Çinli şirket MIUI 12 güncellemesini ilk aşamada Android 10‘a sahip kullanıcılarına dağıtacak. Ardından da diğer cihazlara kademeler halinde dağıtacaktır. Buna ek olarak, Xiaomi forumlarında bugün çeşitli ekran görüntüleri ortaya çıktı. Bu görüntüler bazı sınırlı sayıda kullanıcıların MIUI 12‘nin ilk kapalı beta güncellemesini aldığını ortaya koyuyor.

Ekran görüntüsüne baktığınızda güncellemenin OTA‘dan geldiğini anlayacaksınız. 20.4.21 yapı numarasına sahip olan bu güncelleme dünden bugüne ortaya atılan tüm MIUI 12 sızıntılarla neredeyse birebir eşleşiyor. Aslında bizler bu tip sızıntılara geçmiş yıllardan aşinayız. Çünkü Xiaomi, yeni arayüzlerini tanıtmadan önce sürekli bu tür sürprizlerle kullanıcılarına göz kırpıyor. Bu sebepten ötürü yukarıdaki ekran görüntüsünün de doğruluk payı oldukça yüksek.  Şuana kadar MIUI 12 hakkında bildiklerimiz bu kadar. Ancak şirketin bu güncellemeyi lansmandan önce tanıtacağını hiç sanmıyoruz. Yine bekleyip görmekten başka çaremiz yok.

MIUI 12 ile gelecek bazı özellikler:

  1. MIUI ana ekranı tıpkı Google cihazları gibi beyaz bir araç çubuğuna sahip olacak.
  2. Kamera arayüzü güncellenecek
  3. Uygulama bildirimleri baştan aşağı yenilenecek.
  4. Reklamlar tamamen kaldırılacak
  5. Arayüz baştan aşağı yenilenecek ve yeni animasyonlar gelecek.
  6. “Mükemmel” karanlık mod diğer adıyla Dark Mode 2.0
  7. Yeni çoklu görev
  8. Yeni oyun modu
  9. Yeni bildirim filtresi
  10. Yeni tarayıcı uygulaması.

 

 

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.