Netflix Nisan 21, 2020 18:30

Android için Netflix bomba özellik ile güncellendi! Bu sefer iOS kullanıcıları bekliyor..

Android için Netflix bomba özellik ile güncellendi! Bu sefer iOS kullanıcıları bekliyor..

Android için Netflix uygulaması bugün aldığı güncelleme ile yanlışlıkla ekrana dokunup işlem yapma olayını tarihe gömüyor. 

COVID-19 salgını yüzünden herkesin eve kapandığı bugünlerde, dizi ve film platformu olan Netflix, hiç olmadığı kadar ilgi gördü. Hatta Netflix akıcı bir izleme deneyimi sunabilmek için mobil cihazlarda çözünürlüğü düşürmüştü. Düşünün artık ne kadar çok ilgi gördüğünü. Bugün ise Android için Netflix uygulaması bomba bir özellik ile güncellendi.

İlk olarak Android kullanıcılarına sunulan Ekran Kilidi özelliği sayesinde yanlışlıkla ekrana dokunup işlem yapma olayı tamamen ortadan kalkıyor. Mobil cihazlarda dizi ve film izlerken ister istemez elimiz ekrana dokunuyor. Bazen bu dokunma sırasında altyazı kapatma, intro’yu geçme veya en kötüsü bir sonraki bölüme geçme gibi işlemler yapılabiliyor. Ekran Kilidi özelliği sayesinde bu olaylar tarih oluyor.

Android için Netflix

Ekran Kilidi özelliğini aktifleştirdiğinizde ekrana iki defa tıklamadan oynat / duraklat, geri / ileri düğmeleri ve video değiştirici dahil olmak tüm kullanıcı arayüzü öğeleri aktif hale gelmiyor. Böylelikle ay elim kaydı bir sonraki bölüme geçtim sorunsalı ortadan kalkıyor.

Android için Netflix

Daha çok küçük çocuklar için geliştirilen bu özellik biz yetişkinlerin de hayatını kolaylaştıracak gibi görünüyor. Bildiğiniz gibi yenilikler ilk olarak iOS kullanıcılarına sunulurdu. Bu sefer Netflix ilk olarak yeniliği Android kullanıcılarına sunmayı tercih etmiş. iOS kullanıcıları için ise bu özelliğin Nisan ayı bitmeden App Store’dan yayınlanacak güncelleme ile geleceğini belirtelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.