Mobil Nisan 19, 2020 16:00

Xiaomi, Redmi ve POCO cihazınız VoWiFi’yi destekliyor mu? Gelin bakalım

Herkes için olmazsa olmazlarımızdan olan VoWifi, Xiaomi, Redmi ve Poco cihazlarınız tarafından destekleniyor mu? Hadi gelin hep birlikte kontrol edelim
Xiaomi, Redmi ve POCO cihazınız VoWiFi’yi destekliyor mu? Gelin bakalım

Wifi arama teknolojisini bilmeyen yoktur. Diğer adıyla VoWifi, telefonların çekmediği ve sinyallerin zayıf  olduğu yerlerde imdadınıza koşan devrim niteliğinde bir teknolojidir. Herhangi bir kablosuz cihaza bağlı olduğunuzda hücresel bağlantınız üzerinden aramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu teknoloji her cihazda mevcut değil. Akıllı telefon üreticileri yazılım güncellemeleri ile cihazlarınıza bu desteği getirebilir. Eğer sizlerde, birer Xiaomi, Redmi ve Poco cihazına sahipseniz, VoWifi destekleyip desteklemediğini buradan kontrol edebilirsiniz.

Yukarıda da gördüğünüz gibi Wifi aramasını destekleyen cihazlar sırasıyla; Redmi Note 8, Note 8 Pro, Redmi Note 7, Note 9 Pro, Note 9 Pro Max, Redmi 8, 8A, Redmi 8 Dual, Redmi 7A, Remdi Note 7 Pro, Redmi 7, Redmi Y3, Redmi K20 / Mi 9T, Redmi K20 Pro / Mi 9T Pro, Poco X2 ve Poco F1 modelleri.

Bildiğiniz üzere bu özellik akıllı telefonlarınıza güncelleme yolu ile siz müdahale etmeden otomatik olarak gelebilir. Ancak tamamen şirketin insafına kalmış bir şey. Eğer sizin de akıllı telefonlarınız bu saydığımız listede yer alıyorsa,  Ayarlar >> Sim Kart ve Mobil Ağlar >> SIM Kart >> VoLTE‘yi etkinleştir seçeneğine dokunarak kablosuz arama özelliğini açabilirsiniz.

VoWifi, aslına bakarsanız her kullanıcı da olması  gereken bir özellik. Çünkü insanlar, yeri geliyor sinyallerin zayıf olduğu yerlere maruz kalabiliyorlar. Bu nedenle şirketlerin, akıllı telefonları kutudan bu özellik ile çıkarması, oldukça faydalı olacaktır.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.