Akıllı Saat Nisan 18, 2020 9:00

Samsung Galaxy Watch için koronavirüs uygulaması!

Samsung Galaxy Watch için koronavirüs uygulaması!

Samsung, akıllı saati Galaxy Watch için koronavirüs (COVID-19) uygulamasını yayınladı. Peki, bu uygulama ne işe yarıyor?

2 milyondan fazla kişiye bulaşan koronavirüs salgından dolayı devletlerin yanı sıra teknoloji firmaları da önlemler almaya başlamıştı. Sağlık konusunda kendini her zaman ön plana çıkaran Apple‘dan hamle gelmesini beklerken, bugün Samsung bir sürpriz yaptı ve Galaxy Watch için COVID-19 uygulaması yayınladı.

Bildiğiniz gibi koronavirüs yüzünden günlük hayatımızda büyük ölçüde değişti. İnsanlara el yıkama alışkanlığı kazandıran koronavirüs için bugün oldukça faydalı bir uygulama yayınlandı. Samsung’un akıllı saatleri için yayınlanan Hand Wash yani El Yıkama isimli uygulama ile elinizi doğru bir şekilde yıkayabileceksiniz.

Uygulamanın, Samsung Araştırma Enstitüsü-Bangalore ve giyilebilir teknoloji bölümündeki geliştiriciler tarafından geliştirildiği belirtiliyor. Hand Wash’ın temel amacı, Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerildiği gibi, kullanıcılara periyodik olarak ellerini en az 20 saniye yıkamasını hatırlatmak. Ayrıca, uygulama kullanıcıların günlük el yıkama alışkanlıklarının uzun süreli takibini sağlıyor.

Galaxy Watch

El yıkarken suyu ziyan etmemek için de kullanılan bu uygulama akıllı saatlerde 25 saniyelik bir zamanlayıcı başlatıyor. Musluğu açmak ve sabunu almanız için 5 saniye elinizi yıkamak için ise size 20 saniye süre tanıyor. Uygulama ayrıca bir kullanıcının el yıkamasını unuttuğu zaman uyarıda bulunuyor. Uygulamanın ana ekranında ise; son el yıkamadan bu yana ne kadar zaman geçtiğini de detaylar bölümünde gösteriyor. Dokunsal geri bildirim ile süreleri size hatırlatan bu uygulamayı Galaxy Store üzerinden indirebilirsiniz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.