Ana sayfa » Mobil » OnePlus tarafını seçiyor! Yarın OnePlus Z mi? OnePlus 8 Lite mı geliyor?

OnePlus tarafını seçiyor! Yarın OnePlus Z mi? OnePlus 8 Lite mı geliyor?

OnePlus tarafını seçiyor! Yarın OnePlus Z mi? OnePlus 8 Lite mı geliyor?

14 Nisan’da ki lansmanda OnePlus 8 serisini tanıtan OnePlus, bu seriyi genişetecek mi? Yeni bir seri ile mi gelecek? OnePlus Z mi? OnePlus 8 Lite mı?

Yıl boyu büyük heyecan ve beklentilerin ana unsuru olan, 14 Nisan itibari ile de resmiyet kazanan OnePlus 8 serisi, yeni bir üye ile genişleyebilir. İlk olarak Mart ayının sonunda, başlıkta sorduğumuz soru ile ilişkili bir başlık ile gündemimize taşıdığımız bu cihaz, aradan geçen günler sonunda hala büyük bir gizem taşıyor, özellikle de isim konusunda. Öyle ki, bir süredir geleceği söylenen; ancak isim tarafında bizleri OnePlus 8 Lite’ın mı yoksa OnePlus Z ‘nin mi karşılayacağı lansman gününün gelmesine rağmen netlik kazanmayan yeni OnePlus modeli, çok yakında resmiyet kazanacak.

Çok yakında diyoruz çünkü 17 Nisan tarihinde Çin‘de yapılacak bir etkinlikle düşük bütçeli OnePlus hayranlarına büyük bir fırsat olacak olan cihaz, Mediatek Dimensity 1000 yongası ile birlikte karşımıza çıkacak. (Mediatek Dimensity 1000, AnTuTu skorlarına göre Snapdragon 855 ve Apple A13 Bionic’i geride bırakmıştı.) Mediatek Dimensity 1000’in yanı sıra 90Hz yenileme hızına sahip 6.4 inçlik ekranı ile de rakiplerinden avantajlı bir konumda olan OnePlus Z, (veya OnePlus 8 Lite) bazı kaynaklara göre OnePlus X‘in devamı olacak.

2015 yılında tanıtılan OnePlus X’e baktığımız zaman, cihazın dönemine göre oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Snapdragon 801 yonga seti, 5.0 inç FHD AMOLED ekranı ile dikkat çeken cihaz, OnePlus Z’nin “ağabeyi” olması durumunda cihazın fiyatını daha da aşağı çekebilir.

Tüm bunları şuan için iddia olduğunu hatırlatarak, 17 Nisan’da ki lansmanı beklemeye koyulalım.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.