Mobil Nisan 13, 2020 16:30

Hisense F50 5G sıradışı yonga seti ile satışa çıkıyor! Ne MTK, Ne SD!

Geçtiğimiz günlerde E-ink teknolojisi ile gündeme gelen Hisense, bu sefer de ezber bozan F50 5G ile karşımızda! Ne Snapdragon, ne de Mediatek...
Hisense F50 5G sıradışı yonga seti ile satışa çıkıyor! Ne MTK, Ne SD!

Geçtiğimiz günlerde dünyanın ilk mürekkep ekranlı telefonunu 23 Nisan tarihinde piyasaya süreceğini duyuran Hisense yeniliklere doymuyor desek yeridir. Tek şarj ile bir haftayı devireceğini iddia eden, telefon ile okuma işine farklı bir boyut kazandıran E-ink sisteminin gündeme bomba gibi düşmesinin ardından bugün de ezber bozan cihazı ile karşımıza çıkan Hisense, UNISOC marka yonga seti ile görenleri şaşkına çevirdi. Birçok Çin’li şirketin aksine, daha doğrusu birçok şirketin aksine Snapdragon veya Mediatek yongalarına yanaşmayan, üstelik buna rağmen 5G desteğini de bizlere sunan Hisense F50 5G, akıllarda soru işareti bıraksa da, ilgi çekmeyi başardı.

UNISOC Yonga Setine Sahip Olan Hisense F50 5G Satışa Çıkıyor!

Son dönemde bilinmeyen Çin’li markalar yaptıkları ile gündem olmaya devam ediyor. O firmalardan biri olan Hisense de F50 5G cihazını şaşırtıcı özellikler ile donattı. UNISOC Tiger T7510 (12nm) yonga setinden güç alacak olan bu cihaz, (4x) 2.0GHz Cortex-A75  ve (4x)  1.8GHz Cortex-A55 olmak üzere toplamda sekiz çekirdekli bir yapıya ev sahipliği yapacak. Aynı zamanda PowerVR GM 9444 GPU’nun yanı sıra 5.010 mAh kapasiteli bir pil ile de kağıt üzerinde başarılı bir cihaz izlenimi veren F50, 18W hızlı şarj desteğini de bizlere sunacak. Tüm bunların yanı sıra 8 mm‘lik soğutma borusu ile bilgisayar seviyesinde soğutma sağlayan model, arka tarafta dörtlü bir kamera kurulumunu bulunduruyor.

Ön tarafta ise damla çentik yapısı ile bizleri karşılayan F50, arka kameraların hemen altında bir parmak izi okuyucusunu kullanıcılara sunuyor. Şuan için diğer özelliklerin netleşmediği, en azından Hisense’in duyurmadığı F50 5G, 20 Nisan itibariyle satış sunulacak. Biz de bu cihaz satışa sunulmadan önce sizlere küçük bir soru sormak istiyoruz.

Sizce küçük çaplı Çin menşeili şirketlerin gidişatı ne olacak? Keza biz, dikkat çekici özellikleri bulunan yeni cihazlarını birer birer piyasaya süren bu küçük çaplı şirketler, düşük gelirli insanların yoğun olduğu pazarlar da fazlasıyla tutulacağını tahmin ediyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.