Güncel Teknoloji Haberleri Nisan 11, 2020 9:00

Tesla COVID-19 sonrasında satışlarını arttırdı! Peki neden? İnsanlar…

Bugün Çin'den gelen rakamlara göre Tesla COVID-19 sonrasında elektrikli araç satışlarında rekorları alt üst etti. Neden mi? Gelin bakalım...
Tesla COVID-19 sonrasında satışlarını arttırdı! Peki neden? İnsanlar…

Koronavirüs hayatımıza girdiğinden beri çok şey değişti. Bu değişimlerden birisi de hayata olan bağlılığımız. İnsanlar günlük mutsuzluklarının aslında mutsuzluk olmadığını anlamaya başladı. Bırakın tatile gitmeyi sokağa bile çıkabilmenin değerini anlamaya başladılar. Koronavirüs geçince neler olacak? Sorusu bugün herkes tarından merak ediliyor ama değişimler aslında Çin’de başladı bile. Bu değişim sonucunda Tesla COVID-19 sonrasında en çok satan elektrikli araç oldu.

Çin Binek Otomobil Birliği (CPCA) tarafından yayınlanan satış verilerine Tesla geçtiğimiz Mart ayı içinde tam 10.160 adet araç satışı gerçekleştirdi. Bu çok ama çok önemli bir rakam zira baktığınızda Tesla Çin pazarında elektrikli araç pazarının %30‘una hakim bir konuma geldi. Tesla Ocak ayında ise 3.160 adet otomobil satabilmişti.

Tesla Roadster

Bu rakamlar ve psikologların açıklamalarını haklı çıkartıyor. Zira Koronavirüs salgının geçmeye başladığı Çin’de insanlar hayatın ve yaşamın değerini anladığı için eskiden almaktan çekindikleri ürünleri almaya ve paralarını delilercesine harcamaya başladıklarını görüyoruz. Şu anda karantinadayız ve eve bulgur, makarna, pirinç alıyoruz. Ya bunlara doyunca ne yapacağız?

Tesla, Şangay’da 2 milyar dolara mal olan bir fabrika kurup; yılda 150.000 bin adet Model 3 yapmayı planlıyor. Bakalım gelecekte nasıl bir hayatımız olacak? Koronavirüs hayatımızı büyük ölçüde değiştirecek ve biz buna hazırlıklı mıyız?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.