Ana sayfa » Mobil » Mürekkep Ekranlı Akıllı Telefon mu? Tek şarjla 1 hafta mı?

Mürekkep Ekranlı Akıllı Telefon mu? Tek şarjla 1 hafta mı?

Mürekkep Ekranlı Akıllı Telefon mu? Tek şarjla 1 hafta mı?

Kitap okumayı severiz ve akıllı telefonlarımızda da kitap deneyimini yaşamak isteriz değil mi? Çinli teknoloji şirketi Hisense, akıllı telefonlarda ilginç bir teknolojiyle karşımıza çıkacak.

Bu yılın başında CES 2020‘de, Hisense dünyanın ilk renkli mürekkep ekranlı okuma akıllı telefonunu gösterdi. Bu teknoloji oldukça dikkat çekti. Şirket, 23 Nisan’daki 2020 Çin Dijital Okuma Bulut Konferansı’nda Hisense’in dünyanın ilk renkli mürekkep ekranlı okuma akıllı telefonunu piyasaya süreceğini duyurdu. E-ink adı verilen teknolojiyi kullanan ilk akıllı telefon olması açısından çok önemli.

Tabii aklımızda şu soru beliriyor: E-ink teknolojisi nedir? Okuduğunuz metnin gözünüzü yormaması için elektronik kağıt görevi gören bir teknolojidir. Kağıt baskı görünümü için özel bir film katmanı kullanılır.

Hisense akıllı telefon

Hisense akıllı telefon

Hisense’in renkli mürekkep ekranlı okuma akıllı telefonunun en büyük özelliği ekranda 4096 renk görüntülemek için dünyanın en yeni renkli baskı teknolojisi olan e-kağıt ekran teknolojisini kullanacak olmasıdır. Bu sayede okumak gözlerinize zarar vermeyecektir. Ayrıca, ekranın ultra düşük güç tüketimi olacaktır. Uzun pil ömrü sayesinde oldukça cazip bir akıllı telefon olacak gibi görünüyor.

Ayrıca, siyah beyaz mürekkep ekranı gibi, renkli mürekkep ekranı da normal mürekkep ekranı özelliklerine sahiptir. Bu nedenle, ekranın kendisi ışık yaymaz, ancak doğal ışık görüntülemeye dayanır. Böylece ekranın kendisi herhangi bir mavi ışık ve diğer zararlı ışık üretmez. Böylece gün boyunca mavi ışık hasarı olmadan kitap okuyabilirsiniz. Gece okuma, dahili ön sıcak ışık kaynağını kullanır ve dağınık yansıma ekranına dayanır. Bu, mavi ışığın gözlere verdiği hasarı büyük ölçüde azaltır.

İçerik açısından Hisense Renkli Mürekkep Okuyucu, okuma deneyimini optimize etmek , çok seviyeli ve çok boyutlu okuma senaryolarının kilidini açmak için Jingdong Okuma, Palm Okuma, QQ Okuma, Migu Okuma ve diğer önemli içerik platformlarıyla da işbirliği yapacak.

Bunun dışında, şirket ayrıca 23 Nisan’daki basın toplantısında Hisense Mobile’ın en son sürüm göz koruma tabletini de getireceğini söyledi.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.