Ana sayfa » Mobil » MIUI 12 ve Android 11 güncellemesi Mi 10 Pro’da görüldü!!!

MIUI 12 ve Android 11 güncellemesi Mi 10 Pro’da görüldü!!!

MIUI 12 ve Android 11 güncellemesi Mi 10 Pro’da görüldü!!!

Xiaomi’nin bu yıl piyasaya süreceği MIUI 12 arayüzü, Android 11’le beraber Mi 10 Pro’da görüldü. Ayrıca dahili testin bu ay başlaması bekleniyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi, bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın Eylül ayında MIUI 11 güncellemesini kullanıma sundu. Ardından, hız kesmeden yeni arayüzü MIUI 12 çalışmalarına başlayan Xiaomi bugün güncellemeyi alacak ilk modellerin listesini de paylaştı ve güncellemenin bu yıl erken geleceğinin müjdesini verdi. Daha sonra Xiaomi forumlarında dolaşan bir ekran görüntüsü, MIUI 12 ve Android 11 çalıştıran  Mi 10 Pro‘yu ortaya çıkardı.

MIUI 12‘nin ilk özel beta sürümünün Eylül ya da Ekim ayında yayınlanacağı söyleniyordu. Ancak bugün ortaya çıkan bu görüntüler kafaları epey karıştırdı. Mi 10 Pro‘da çalıştığı görülen Android 11 tabanlı MIUI 12 güncellemesi 12.20.4.7 yapı numarasına dayanıyor ve Nisan ayı güvenlik yaması ile beraber geliyor.

Buna ek olarak Weibo’daki başka bir gönderiye göre MIUI 12 için dahili testin bu ay başlanacağı söyleniyor. Şimdi gelin bu açıklamalara bir de yakından göz atalım:

MIUI12 ile gelecek bazı özellikler:

 1. MIUI ana ekranı tıpkı Google cihazları gibi beyaz bir araç çubuğuna sahip olacak.
 2. Kamera arayüzü güncellenecek
 3. Uygulama bildirimleri baştan aşağı yenilenecek.
 4. Reklamlar tamamen kaldırılacak
 5. Arayüz baştan aşağı yenilenecek ve yeni animasyonlar gelecek.

 

Son olarak MIUI 11‘in özelliklerini şöyle bir özet geçelim. Zira birçok kişi bu özellikleri kendi telefonlarında görmek istiyor. Xiaomi’nin çok geniş çaplı bir güncelleme yapması bekleniyor. Gelen bilgilere göre en büyük değişim bu arayüzde yaşanacak ve 12. nesil MIUI güncellemesi çok eski telefonlara da destek verecek gibi görünüyor.

Xiaomi, eski telefonlarına Android 11 güncellemesi veremese de kendi arayüz güncellemesini bu telefonlara da verecek gibi görünüyor. Tüm Xiaomi gelişmelerini ve güncelleme haberlerini sitemizden takip edebilirsiniz; zira bizler de editör olarak Xiaomi telefon kullanıyoruz ve bunları birebir test ediyoruz…

MIUI 11 güncellemesi neler getiriyor? 

 • Yepyeni bir tasarım
 • Yeni arayüz renkleri
 • Yeni ortam ekranı özelleştirmeleri (ekran sürekli açık)
 • Dinamik sesler
 • Daha işlevsel ve üretken arayüz
 • Yeni güç tasarruf modu
 • Çocuk modu
 • Sistem düzeyinde yeni bir karanlık tema
 • Mi Work ve Mi Go uygulama paketleri
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.