Ana sayfa » Mobil » MIUI 12 güncellemesini alacak ilk modeller nihayet belli oldu!!!

MIUI 12 güncellemesini alacak ilk modeller nihayet belli oldu!!!

MIUI 12 güncellemesini alacak ilk modeller nihayet belli oldu!!!

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12 için artık nefesler tutuldu. Bugün ortaya çıkan bir liste güncellemeye ilk kavuşacak cihazları ortaya koyuyor.

Güncellemeler konusunda istikrarlı ve azimli bir başarı gösteren Xiaomi, kullanıcıları tarafından epey seviliyor. Bildiğiniz üzere  Çinli şirket akıllı telefonlarında kendi geliştirdiği MIUI arayüzünü kullanıyor. Bu arayüz yaklaşık 10 yıldır var ve popülerliğini hiç kaybetmedi. Şirket, geçtiğimiz yıl tanıttığı MIUI 11 güncellemesini 27 cihazını  başarılı bir şekilde yayınladı ve hemen ardından MIUI 12 için çalışmalara başladı. Xiaomi‘nin açıklamalarına göre kullanıcılar yeni arayüze bu yıl erken kavuşabilirler.

MIUI 12 ile beraber cihazlarımıza  yeni animasyonlar, geliştirilmiş karanlık mod, yeni kamera arayüzü ve çeşitli özellikler gelecek. Geçtiğimiz günlerde bu güncellemeyi alacak cihazları sizler için paylaşmıştık. Bugün de güncellemeyi ilk alacak modellerin listesi ortaya çıktı. Şimdi gelin bu listeye yakından bakalım:

MIUI 12 güncellemesini alacak ilk Xiaomi telefonlar

Tahmin edebileceğiniz gibi MIUI 12‘yi alacak ilk cihaz bu yıl piyasaya sürülen Mi 10 ve Mi 10 Pro olacak. Bunlara ek olarak güncellemeyi ilk partta da diğer alacak cihazlar da aşağıdaki gibidir:

  • Mi Mix 3, Mix 2S ve Mix 2
  • Xiaomi CC9 Pro (Mi Not 10), CC9 Mi 9 Lite) ve CC9e
  • Redmi K30, K20 Pro, K20
  • Redmi Not 8 Pro, Not 8, Not 7 Pro, Not 8
  • Redmi 8, 8A, 7 ve 7A.
  • Mi 9, Mi 9SE, Mi 9 Pro ve Mi 8

Liste yukarıdaki gibidir. Ancak şirket önümüzdeki günlerde bu listeye yeni cihazlar ekleyerek güncelleyecektir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.