Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Huawei Vision X65 resmen tanıtıldı! LG ve Samsung tedirgin

Huawei Vision X65 resmen tanıtıldı! LG ve Samsung tedirgin

Huawei Vision X65 resmen tanıtıldı! LG ve Samsung tedirgin

Mobil pazardan sonra televizyon pazarında da aramak isteyen Huawei yenin nesil OLED TV’si Huawei Vision X65 ile karşımıza çıktı. İşte fiyat ve özellikler…

Akıllı telefon üreticilerinin televizyon üretimine girdiğine hep birlikte şahit oluyoruz. Bu konuda en başarılı üretici ise Çin pazarının %60’ına sahip olmayı başaran Xiaomi oluyor. Xiaomi geçtiğimiz günlerde yeni televizyonları ile Hindistan pazarına da giriş yaparken bir süredir haberlerini yaptığımız Huawei Vision X65 bugün resmen ortaya çıktı.

Televizyonun 65 inç boyutunda, pop-up kameraya sahip, 120Hz tarama hızına sahip OLED bir panele sahip olduğunu belirtelim. Panelin yapımcısını oldukça aradık ama hiçbir kaynakta bulamadık.

Yeni esil OLED panel, 1.000 nit parlaklığa çıkabiliyor ve bunun yanında da HDR desteği sunuyor. Huawei’nin yeni televizyonu HongMeng İşletim Sistemi ile birlikte geliyor ve böylece bir ilke de imza atıyor. Televizyonun ön tarafında 24 megapiksel ultra geniş açılı pop-up açılan ve kapanan mekanizmaya sahip bir kamera bulunuyor. Görüntülü aramalar için bu kamera kullanılabilir. Huawei üretimi HiSilicon Hi83559C yongasından güç alır. Yonga seti, NPU sayesinde AI yani yapay zeka desteğine sahiptir. Bu kamera hareketleri tanıyabilir, böylece kullanıcıların özellikleri kontrol etmesine ve etkinleştirmesine izin verir. Ses deneyimi, 75W çıkışlı 14 hoparlör tarafından desteklenmektedir.

Hi83559C yongasının yanı sıra, yeni nesil akıllı TV’de özel bir Hongu 898 yongası da bulunuyor. Bu özel yonga, OLED ekranın genel görüntü kalitesini optimize etmek için kullanılıyor. Yani 4K bir görüntü izlemeseniz bile bu upscale yolu ile 4K olarak (pratikte) bize sunulabiliyor. Televizyonda 128GB Hafıza ve 6GB RAM bulunuyor.

Huawei Vision X65 fiyat

Gelelim fiyata; Bugün siparişe açılan televizyon için Huawei, 24,999 CNY yani yaklaşık olarak 3,500 $ fiyat istiyor. Peki Türkiye pazarına bu ürün gelir mi? Şimdilik zor görülüyor.

Belki Vision X65 Türkiye pazarına gelmeyebilir ama ülkemizde satışa sunulabileceğine inandığımız bir model daha tanıtıldı. Özellik olarak çok daha azını sunan Huawei Vision TV V55 modeli ise 3.799 CNY fiyattan yani 540 $ seviyelerinden satışa sunulabilir…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.