Ana sayfa » Mobil » Huawei 2019 yılında Trump’a inat pazarı ağlattı!

Huawei 2019 yılında Trump’a inat pazarı ağlattı!

Huawei 2019 yılında Trump’a inat pazarı ağlattı!

Herkesin merakla beklediği 2019 yılı sonuçları açıklanmaya devam ediyor. Huawei 2019 yılında ne yaptı Yu Chengdong bugün tüm detayları açıkladı…

Huawei ve Amerika gerginliği sonrasında Huawei‘nin yasaklanması sonrasında yaşananları sizlere tüm detayları ve tüm yönleri ile aktardık. Bugün gelinen nokta ise Amerika‘nın Çin‘den yardım istemesi noktası. Bu sürece nasıl gelindi bunu hep birlikte yaşıyoruz. Üreticiler son zamanda hem paydaşlarına hemde hayranlarına geçtiğimiz yılın rakamlarını paylaşıyor. Huawei 2019 yılında neler yaptı? Gelin buna yakında bakalım.

Huawei tüm bu yaşananlara rağmen her alanda kendi rekorlarını kırmaya devam etti. Huawei bugün Çin’de çevrimiçi bir konferans düzenledi. Huawei‘nin tüketici iş CEO’su Yu Chengdong bir açıklama yaparak 2019 yılı içinde Huawei‘nin neler yaptığına imza attı. Öncelikle

  • Huawei’nin tüketici işi, yıllık %34 artışla 467.3 milyar yuan (66 milyar $) satış geliri elde etti. 
  • Dizüstü bilgisayar sevkıyatları yıllık %200 arttı
  • Akıllı giyilebilir ürünler sevkiyatı %170 arttı
  • Akıllı ses ürünleri sevkiyatı %200 arttı
  • Ar-Ge giderleri yıllık satışların% 15,3’ünü oluşturarak 131,7 milyar yuan (19 milyar $) oldu.
Huawei Mate 30 Pro Türkiye

Huawei Mate 30 Pro

Tüm bunlar oldukça önemli artışlar ve açıkçası bu rakamlar ile birlikte Huawei dünyanın en büyük ikinci üreticisi oldu. Yu Chengdong 2019 yılı içinde 240 milyon adet telefon satışı gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Bununla birlikte Huawei‘nin 85.000 etkin patenti olduğu ve bunların %90‘ının buluş patenti olduğu da açıklandı. Avrupa Patent Ofisinde Huawei‘nin 3524 patent başvurusu ile bölgede birinci sırada yer aldığı da belirtildi.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.