Ana sayfa » Mobil » Samsung Galaxy S20 Ultra satışları şaşırttı! Korona’ya inat!

Samsung Galaxy S20 Ultra satışları şaşırttı! Korona’ya inat!

Samsung Galaxy S20 Ultra satışları şaşırttı! Korona’ya inat!

Bir süredir satışlarının kötü gittiği belirtilen Galaxy S20 Ultra modeli aslında hiçte kötü satmıyormuş. Peki bu nereden mi çıktı? İşte detaylar…

Akıllı telefon pazarı COVID-19 virüsü sebebi ile zor günlerden geçse de bu sürecin atlatılacağına olan inancımız her zaman var. Görünen o ki; akıllı telefon pazarı ilk çeyrekte %30 ve ikinci çeyrekte de %50 gibi bir orada gerileme yaşayacak. Tüm bunlara rağmen üreticiler yeni ürünlerini tanıtıyor ve bunları satışa sunuyor. Bir süredir Samsung‘un yeni nesil amiral gemisi Galaxy S20 satışlarının iyi olmadığı haberleri geliyordu ama bugün tedarikçilerden gelen Galaxy S20 Ultra satışları ile ilgili bilgiler yüzleri güldürdü.

Galaxy S20 akıllı telefonlar için kamera tedarik zincirinin bir parçası olan Mcnex‘in bir çalışanı, Galaxy S20 Ultra‘nın beklenenden çok daha popüler olduğunu bildirdi. Çalışanın yaptığı yoruma göre S20 Ultra‘nın 40 megapiksel ön kamerası için Güney Koreli üreticinin sipariş sürecini hızlandırdığı ortaya konuluyor.

Görünen o ki; söylentiler pekte doğru değil. Satışlar belki Galaxy S10 Plus modeli kadar hızlı değil ama burada fiyatların da 1.400 dolar seviyesine tırmandığını hatırlatmak gerekiyor. Yani insanların son nesil amiral gemisi telefonları alamamalarının bir diğer sebebi ise fiyat oluyor. Önümüzdeki süreç nasıl geçecek bilemiyoruz ama zorlu bir süreç hem bizleri hem de üreticileri bekliyor…

Bakalım Galaxy S20 ailesinin ülkemizdeki satış hedefleri ne olacak?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.