Ana sayfa » Mobil » Galaxy Note 20 ve Galaxy Fold 2 tanıtım tarihleri kesinleşti!

Galaxy Note 20 ve Galaxy Fold 2 tanıtım tarihleri kesinleşti!

Galaxy Note 20 ve Galaxy Fold 2 tanıtım tarihleri kesinleşti!

Samsung’un yeni telefonları olacak olan Galaxy Note 20 ve Galaxy Fold 2 tanıtım tarihleri ile karşımıza çıktı. Samsung, coronavirus dinlemiyor!

Coronavirus salgınından dolayı sağlığın yanında diğer her şey de pamuk ipliğine bağlı durumda. Ekonomi ve üretim hattında dünya genelinde sıkıntılar yaşanıyor. Bu salgın yüzünden MWC 20 ve E3 2020 gibi bütün büyük çaplı etkinlikler iptal edilmişti. Bu doğrultuda Apple’ın da iPhone 9’unun tanıtım tarihi bir türlü açıklanamamıştı. Ancak Samsung, COVID-19 salgınından etkilenmeyecek gibi görünüyor. Bugün Samsung’un yeni telefonları Galaxy Note 20 ve Galaxy Fold 2‘nin planlandığı gibi Ağustos ayında tanıtılıp satışa sunulacağı ortaya çıktı.

Galaxy Unpacked etkinliği kapsamında tanıtılacak olan bu telefonlar, gücünü bir yenilik olmazsa Snapdragon 865 / Exynos 990 yonga setinden alacak. 12 GB RAM opsiyonları ile gelecek olan her iki model de fiyat konusunda 1.100 dolar bandını aşacak. Katlanabilir modelin ise 2.000 dolara yakın bir fiyata sahip olacağını düşünüyoruz.

Şu an Samsung’un üretim hattının büyük bir bölümü Vietnam‘da bulunuyor. Çin’e üretim hattını tamamen emanet etmeyen Samsung, bu sayede üretimde yaşanabilecek olan sorunları minimuma indirmiş durumda. Güney Koreli teknolojinin devi katlanabilir telefonunun fiyatını düşürmek istediği söyleniyor.

Galaxy Note 20

Ancak coronavirus salgınından dolayı üretim hattının iş gücü daha ucuz olan Çin‘e kaydırılması şimdilik mümkün değil. Bu yüzden yine yüksek fiyatlı bir katlanabilir telefon görebiliriz. Yaşanılan bu süreçte diğer firmaların nasıl bir yol izleyeceği ise merak ediliyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.