Ana sayfa » Mobil » YouTube, Koronavirüsü 5G’ye bağlayan tüm videoları kaldıracak!!!

YouTube, Koronavirüsü 5G’ye bağlayan tüm videoları kaldıracak!!!

YouTube, Koronavirüsü 5G’ye bağlayan tüm videoları kaldıracak!!!

YouTube, Koronavirüsün 5G bağlantı direklerinden meydana geldiğini ortaya koyan tüm video içeriklerini yayından kaldıracağını açıkladı.

Bildiğiniz üzere İngiltere’de, son günlerde Liverpool ve Birmingham şehirlerinde baz istasyonları ateşe verildi. Kökenini belirlemek için hala araştırmalar devam etmektedir. 5G‘yi Koronavirüs bağlayan komplo teorileri aslında tüm dünyada yaygın olarak paylaşılmaktadır. Bu yangınlara ek olarak, bazı iddialara göre 5G projelerinde çalışan mühendisler de tehdit edilmektedirler. Bu patlayıcı durumla karşı karşıya kalan İngiliz Kültür Bakanı Oliver Dowden, komplo içeriğinin kaldırılması için Facebook, Twitter ve YouTube ile konuşacağını açıkladı.

Sosyal medya platformları yalan haberler için harekete geçiyor.

Bu mesaja ilk cevap YouTube‘den geldi. ABD’li şirket Koronavirüsü 5G‘ye bağladığını düşündüğü bütün videoları yayından kaldıracağını açıkladı. Hatta bununla da kalmıyor. YouTube, bu tür yalan haberleri önerilerden engellemeyi ve arama sonuçlarından da kaldırmayı düşünüyor.

Salgın arttıkça bu tip yalan haberler de artmaya başladı. Hal böyle olunca Sosyal medya platformları da bu tip haberlere karşı önlem almaya başladılar. Hatırlayacaksınız geçtiğimiz günlerden itibaren Facebook, Instagram ve Twitter da bu yanıltıcı bilgilere karşı mücadele etmeye başladılar.

Son olarak siber suçlarda bu olaylardan sonra epey arttı. Örneğin  koronavirüs ile ilgili çeşitli Websiteleri açıldı. Hatta bazı insanlara kötü amaçlı mesajlar ve E-postalar gönderildi. Kısaca bilgisayar korsanları şu zor günlerde krizi fırsata çevirmeye çalıştırlar.

Sizlerde bu tip yalan haberlere itibar etmeyin, sadece tedbirleri yerine getirmeye bakın. Unutmayın Koronavirüs alacağınız tedbirlerden güçlü değildir…

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.