Ana sayfa » Mobil » Huawei P30 Pro EMUI 10.1 güncellemesi ile imkansızı yapıyor!

Huawei P30 Pro EMUI 10.1 güncellemesi ile imkansızı yapıyor!

Huawei P30 Pro EMUI 10.1 güncellemesi ile imkansızı yapıyor!

Bugün başlayan Huawei P30 Pro EMUI 10.1 güncellemesi ile bir hayal gerçek oluyor. Yeni güncelleme ile bize neler sunuluyor?

Akılı telefon pazarında güncelleme en önemli alım kriterlerinden birisi. Bu noktada iOS işletim sistemi için “en iyi” diyenler Apple‘ın telefonları yeni güncellemeler ile yavaşlattığının ortaya çıkmasından beri pek konuşmuyor. Android ekosisteminde ise üreticiler artık işi çözmeye başladı. Android sürümünden önce kendi arayüzlerini güncellemeye başlayan üreticiler bu noktada kullanıcılarını da memnun etmeye başladılar. Bugün çok önemli bir güncelleme yapıldı ve Huawei P30 Pro EMUI 10.1 güncellemesine resmen kavuştu.

Güncelleme ile ilgili gelen yenilikleri paylaşacağız ama bize sorarsanız en önemli özellik şu oldu. Yeni güncelleme ile cep telefonunuzu PC‘ye bağladıktan sonra sesli görüşme yapabiliyorsunuz. Bildiğiniz üzere P30 Pro serisinde cep telefonunu PC’ye bağlayıp telefonun yazılımını bilgisayarınızdan kullanabiliyordunuz. Bu güncelleme ile iş bir tık öteye taşınıyor.

Huawei P30 Pro Android 10

Huawei P30 Pro Android 10

 EMUI 10.1 güncellemesi bize ne sunuyor?

Bilgisayardan arama yapma: Telefonların sesli ve görüntülü aramalar alması gibi , doğrudan görüşmeleri bilgisayarınız ile yapabiliyorsunuz. Güncelleme listesinde “Huawei Bilgisayarlar” diye bir seçenek olsa da biz tüm PC’lerde bu özelliğin kullanılabileceğine iannıyoruz.

Verimli dosya işleme: Bu güncelleme ile Huawei bilgisayarlar cep telefonu dosyalarını doğrudan açabilir ve düzenleyebilir. Telefonun ağına tek tıklamayla erişim sağlar ve aynı anda telefon bildirimlerini görüntüleyebilirsiniz.

Ekran paylaşımı:  Bu özellik sayesinde kullanıcılar video veya sesli aramalar sırasında ekranlarını paylaşabilirler. Örneğin, bir video aramasını cevaplamak ve aynı ekranda sohbet etmek mümkün olacaktır. 

Galeri Paylaşma:  Galeri artık aynı Huawei hesabı ve aynı ev WLAN ağı altında özel yönetim yeteneklerine sahip. Herhangi bir cihaz resim ve videolara göz atabilir, arayabilir ve diğer cihazlarla paylaşabilir (Bluetooth’u açmanız gerekir). Bu özelliğin şimdilik Huawei telefonları, tabletleri ve akıllı ekranları desteklediğini unutmayın.

Bize sorarsanız son madde çok saçma olmuş. Galerinizi paylaşmak ister miydiniz? Bunu da bilemiyoruz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.