Ana sayfa » Mobil » Honor 30 Pro GeekBench’de görüldü! Dahası tanıtım tarihi de elimizde

Honor 30 Pro GeekBench’de görüldü! Dahası tanıtım tarihi de elimizde

Honor 30 Pro GeekBench’de görüldü! Dahası tanıtım tarihi de elimizde

Honor’un yeni amiral gemisi olacak olan 30 Pro, bu kez de Geekbench testinde görüldü! İşte Honor 30 Pro’nun Geekbench skoru!

Bir süredir haberlerimize sık sık konu olan Honor 30 serisi, bu kez en güçlü üyesi ile gündeme geldi. Geekbench testinden aldığı sonuçlar ile bizleri karşılayan ve çeşitli iddialar ile netleşmeye başlayan cihaz, pazarda da oldukça iddialı bir aday olacak. Öyle ki Kirin 990 5G yonga seti ile birlikte piyasaya sürülmesi beklenen Honor 30 Pro, Geekbench‘den aldığı skorlar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Geçtiğimiz günlerde tanıtım tarihinin de elimize ulaşmasıyla pazardaki ritmi fazlasıyla arttıran cihaz, Geekbench‘de nasıl skorlar aldı? Gelin bir bakalım…

Geekbench testine göre Kirin 990 5G yonga setiyle piyasaya sürülecek olan Honor 30 Pro, EBG-AN00 model numarası ile bizleri karşılayacak. Tek Çekirdekli Performans Testinde 3.876, Çok Çekirdekli Performans Testinde ise 12.571 puan alan cihaz, 8GB RAM ile birlikte oldukça iyi bir deneyimi kullanıcılarına sunacak. Muhtemelen Magic UI 3.1 ve Android 10 ile piyasaya sürülecek olan Honor 30 Pro, bazı konularda hala tartışmaların hedefi oluyor. 1.95 GHz hızında çalışan 8 çekirdekli bir işlemci ile piyasaya sürülecek olan cihaz, yonga seti tarafında Geekbench’de bizlere net bir veri vermedi. Aldığı skorlar itibariyle Kirin 990 5G ile pazara sunulması muhtemel olan model, bazı iddialara göre Kirin 885 yonga setinden güç alacak.

Şuan için yonga seti tarafında bilinmezliğin hakim olduğu Honor 30 Pro, kamera tarafında da büyük bir “sır” makinesi diyebiliriz. Sadece 50 megapiksel Sony IMX700 sensörlü bir ana kameraya sahip olacağını bildiğimiz cihaz, diğer özellikleri hakkında bizlere sağlam iddialar ile gelmedi. Bu açıdan, hala birçok şeyin değişebileceğini belirtebileceğimiz 30 Pro, yeni iddialar ile karşımıza çıktıkça sizlerle paylaşacağız…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.