Ana sayfa » Mobil » Şimdi de Lenovo ve Motorola garanti sürelerini uzatma kararı aldı!!!

Şimdi de Lenovo ve Motorola garanti sürelerini uzatma kararı aldı!!!

Şimdi de  Lenovo ve Motorola garanti sürelerini uzatma kararı aldı!!!

Teknoloji şirketleri koronavirüs’ten dolayı kullanıcılarına jest geçmeye devam ediyor. Bugün de Lenovo ve Motorola garanti sürelerini uzatma kararı aldı.

Çinde ortaya çıkan Koronavirüs başta ülkemiz olmak üzere neredeyse tüm dünyaya yayılmış durumda. COVID-19 olarak adlandırılan bu salgın tüm insanlığa hem maddi hem manevi açıdan epey zarar verdi. Bazı büyük şirketler fabrikalarını kapatma kararı alırken bazıları ise personellerini işten çıkartmak zorunda kaldı. Bununla beraber iyi şeylerde oluyor elbet. Örneğin bazı teknoloji şirketleri şu zor zamanlarda ürünlerinin garanti sürelerini uzatarak kullanıcılarının yüzünü bir nebze de olsa güldürmeyi başarıyor. Samsung, OPPO, OnePlus, Huawei’nin ardından bugün de Lenovo ve Motorola da garanti sürelerini uzatarak kullanıcılarına biz arkanızdayız dedi..

Lenovo ve Motorola bugün yaptığı açıklama ile global ürünlerinin garanti sürelerini 31 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatacağını duyurdu. Ancak bu uzatma, garantileri 15 Mart 2020 ile 30 Nisan 2020 arasında süresi dolan ürünler için geçerli olacaktır.

Garanti sürelerini uzatan tek firmalar bununla bitmiyor. Örneğin geçtiğimiz haftalarda Samsung, OPPO, OnePlus ve Huawei‘de cihazlarının garanti sürelerini uzatmıştı. Ayrıca Çinli akıllı telefon üreticilerinden bazıları (Vivo, OnePlus ve Xiaomi)  COVID-19 virüsünün yayılmasını engellemek amacı ile doktorlara ve sağlık çalışanlarına maske ve kişisel koruyucu ekipmanlar yollayarak yardımda bulundular. Bununla da kalmadı, yine aynı şirketler geçtiğimiz haftalarda Hindistan için de bazı bağışlarda bulundular.

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.