Ana sayfa » Mobil » iPhone 12 Pro resmen göründü! Biraz değiştirseydiniz be abi

iPhone 12 Pro resmen göründü! Biraz değiştirseydiniz be abi

iPhone 12 Pro resmen göründü! Biraz değiştirseydiniz be abi

Apple’ın yeni nesil telefonu ve büyük bir satış başarısına imza atacağını düşündüğü iPhone 12 Pro bugün yeni gerçek render görseli ile karşımızda!

Apple‘ın bu ay içinde hatta 17 Nisan tarihinde yeni nesil iPhone 9 serisini tanıtacağını daha önceki haberlerimizde sizlerle paylaştık. Az önce ise Eylül ayında tanıtılıp tanıtılmayacağı belli olmayan iPhone 12 Pro render görseli resmen sızdırıldı. Görsele baktığımızda iPhone 11 ile oldukça benzeyen ama ufak bir fark ortaya konan tasarım ortaya çıkıyor.

Görünen o ki; Apple yine üçlü kamera düzenine devam edecek ama dördüncü kamera yerine Lidar adı verilen bir tarayıcı eklenecek. Bu tarayıcı bildiğiniz üzere iPad Pro 2020 modelinde kullanılmış ve iPad‘in telefoto lens ile bokeh fotoğraf çekmesinin de önüne geçilmişti. Bu kameranın olacağı aşağıdaki şemada iOS 14 kodlarında göründü. Peki nedir bu Lidar kamera?

Bu kamera 3D tarayıcı olarak çalışan bir kamera sistemi. Bunun özellikle Arttırılmış Gerçeklik için geliştirildiğini belirtelim. Zira bu kamera bildiğiniz üzere iPad Pro 2020 modeli ile bizlere sunuldu ve bu kamerada kızılötesi kamera ile bakıldığında şöyle çalışıyor.

Apple yeni nesil iPhone tanıtımını Eylül ayında yapacak gibi görünüyor. Zira bugün itibariyle Foxconn üretimini %80 seviyesine çıkarmış durumda. Tedarikçilerden gelen bilgilere göre de işler iyi gidiyor ve tedarik tarafında da bir sorun yaşanmayacak. Eylül ayına kadar Koronavirüs’ün etkilerinin azalması bekleniyor.

Bu günlerde geçecek ve biz yine özgürce dolaşacağız…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.