Ana sayfa » iOS » iOS 14 ile duvar kağıdı ayarlama bölümü değişiyor!

iOS 14 ile duvar kağıdı ayarlama bölümü değişiyor!

iOS 14 ile duvar kağıdı ayarlama bölümü değişiyor!

Apple’ın WWDC 20’de tanıtacağı iOS 14 sürümü ile duvar kağıdı ayarlama bölümünün değişeceği ortaya çıktı. İşte yeni tasarım!

Apple, her yıl olduğu gibi bu yılın Haziran ayında geliştiriciler için WWDC etkinliği düzenleyecekti. Ancak COVID-19 salgını yüzünden WWDC 20 etkinliği bu yıl fiziki değil online olarak düzenlenecek. Apple, bu etkinlikte iOS 14, iPadOS 14, macOS 10.16, watchOS 7 ve tvOS 14 sürümlerini tanıtacak. Tanıtımına 3 ay kalan etkinlikten sızıntılar gelmeye başladı.

Bildiğiniz gibi Apple, iOS 13 ile pek fazla yenilik sunmamış ve çok eleştirilmişti. iOS 14‘le birlikte büyük çaplı yenilikleri sisteme dahil edecek olan Cupertinolu firmanın duvar kağıdı bölümünde de yeniliklerin yapacağı ortaya çıktı. Apple bildiğiniz gibi her güncelleme ile sisteme yeni duvar kağıtları ekliyor. Firma bu yıl yeni duvar kağıtlarının yanı sıra, duvar kağıdını özelleştirmek için de hamleler yapacak.

Duvar kağıdı ekranında mevcut duvar kağıtlarının ana ekranda simgelerin daha rahat görünmesi için Gradient şeklinde kullanma opsiyonu yer alacak. Ayrıca duvar kağıtları bölümüne galerinizden de eklemeler yapabileceksiniz. Böylelikle binlerce fotoğraf arasında duvar kağıdı seçmekten kurtulacaksınız.

iOS 14

Apple’ın yeni güncellemeyle birlikte başka hangi yenilikleri sunacağı bilinmiyor. Ancak Apple’ın yeni satın aldığı yapay zeka firmalarının teknolojilerinin nimetleri yeni sürümde kullanıcılara sunulacak. Daha hızlı ve doğru çalışan Siri‘nin yanı sıra performans iyileştirmelerinin de yapılmasını bekliyoruz.

Uzun bir zamandır Android‘deki Widget özelliğinin yeni güncelleme ile iPhone’a da geleceği söyleniyor. Muhtemelen artık ana ekrana da Widget ekleyebileceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.