Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » HongMeng’li ve Pop-Up kameralı Huawei TV ile tanışın!

HongMeng’li ve Pop-Up kameralı Huawei TV ile tanışın!

HongMeng’li ve Pop-Up kameralı Huawei TV ile tanışın!

İlk kez Huawei P40 lansmanından sonra Richard Yu’nun dillendirdiği Huawei TV gerçek oluyor. Ne zaman mı? İşte detaylar ve tanıtım tarihi…

Huawei, son dönemde oldukça sıkıntılı süreçler yaşadı ve bu süreçlerin sonunda akıllı telefonlarında Google uygulamalarını kullanamamaya başladı. Bu süreç halen devam ediyor ve geçtiğimiz ay tanıtılan Huawei P40 serisinde de Google uygulamaları bulunmuyor. Huawei bu noktada büyük bir değişme imza attı ve kendi işletim sistemi HongMeng OS ile karşımıza çıktı. Bugün de HongMeng işletim sistemini kullanan ve pop-up açılır kameraya sahip olan Huawei TV karşımıza çıktı.

Aslında bunun ilk fitili P40 lansmanında açıklandı ve Huawei Tüketici Grubu İş CEO’su Richard Yu Weibo’da şunları söyledi: “Telefonlarımızı tanıttık ama hala büyük bir hamlemiz var, bu ürünün başarılı olacağına çok eminim, 8 Nisan tarihinde Japonya’da görüşeceğiz!

Daha sonra da bir anda aşağıdaki poster ortaya çıktı!

Huawei TV X65 teknik özellikler belli oluyor!

Ortaya çıkan detaylara göre televizyonda aynen telefonlarda olduğu gibi pop-up açılabilen 24 megapiksel değerinde yapay zeka destekli bir ön kamera bulunacak. OLED tabanlı bir ekran ile gelecek bu televizyonun OLED yanığı konusunda ise bize nasıl bir garanti sunacağı da merak konusu. Bununla birlikte uzaktan kumandasız bir kullanım deneyimi sunması bekleniyor.

Bunu yıllar önce Samsung kendi geliştirdiği televizyonlarda kullanmıştı ama biz bu özelliği kullanan hiç kimseyi görmemiştik. Kanepede yatarken ve TV izlerken el ile televizyona havada tuhaf hareketler yapmak oldukça saçma oluyor. Biz en çok fiyat tarafında bize ne sunulacak bunu merak ediyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.