Ana sayfa » Mobil » Xiaomi Huawei gerginliğinde son tango! Siper alın kavga çıkacak

Xiaomi Huawei gerginliğinde son tango! Siper alın kavga çıkacak

Xiaomi Huawei gerginliğinde son tango! Siper alın kavga çıkacak

Markaların birbirlerine laf çakan viral reklamlarına alıştık ve eğlenceli de oluyor. Bugün Xiaomi Huawei için öyle bir laf etti ki…

Üreticilerin; ya da aslına bakarsanız Çinli üreticilerin yaptıkları lansmanlarda iPhone ve Samsung‘a çaktıklarına şahit oluyoruz. Bununla birlikte Samsung‘un da zaman zaman lansmanlarda Apple‘a çaktığını görüyoruz. Bu süreç aslına bakarsanız eğlenceli de olabiliyor. Geçtiğimiz yıl Samsung, Apple ile farklı videolar ile dalga geçmişti ama sonra onun yolundan gitmeyi seçti. Bugün ise Xiaomi Huawei markasına laf sokan bir haberi ile gündeme geliyor.

Bildiğiniz üzere Huawei, Amerika ile olan gerginlik sonrasında Google lisansını “belli seviyede” kaybetmiş ve telefonlarında da Google uygulamalarını ön yüklü bir şekilde pazara sunamıyordu. Bu durumla alay eden ve Avrupa pazarında Xiaomi Mi 10 Pro satışına hazırlanan Xiaomi, kutuların üzerine “en çok kullandığınız Google uygulamalarına kolaylıkla erişin” anlamına gelen bir ibare koydu.

Bu gerçek mi değil mi bilemiyoruz ama Xiaomi bu noktada ciddi bir viral reklam kampanyasına başlayacak gibi görünüyor. Bakalım bu strateji Xioami‘nin Huawei‘nin müşterilerini çalmasını sağlayabilecek mi?

Bu arada Xiaomi Mi 10 serisinin Avrupa ile birlikte Türkiye pazarına giriş yapacağının müjdesini de verelim. Fiyat tarafında ise büyük bir belirsizlik yaşanıyor. Zira dolar kuru özellikle ülkemizde almış başını gitmiş bulunuyor. Tüm dünyada dolar düşerken ülkemizde ise doların artması fiyatların da yükselmesine sebep oluyor; olacak…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.