Güncel Teknoloji Haberleri Nisan 5, 2020 12:00

Windows 10 başlat menüsü yakında yeni arayüzüne kavuşacak

Windows her geçen gün gücüne güç katmaya devam ediyor. Şirket bugün yayınladığı bir video ile başlat menüsünün yeni arayüzünü ortaya çıkardı
Windows 10 başlat menüsü yakında yeni arayüzüne kavuşacak

Microsoft bildiğiniz üzere Windows‘un üzerine çalışarak her gün gücüne güç katmaya devam ediyor. ABD’li teknoloji devi son zamanlarda yayınladığı güncellemeler ile arayüzünde bası tasarımsal değişikliklere gidiyor. En son ki güncellemesiyle simgelerde bir takım değişiklik yapan şirket, bugün yayınladığı bir konsept videosu ile yakında Windows 10  başlat menüsünün arayüzünde de değişiklikler  yapacağını duyurdu.

Takvime göre Windows 10 20H1 güncellemesi Mayıs ayı sonuna kadar gelirken  20H2 güncellemesi ise yıl sonuna kadar bekletilebilir. Ancak Microsoft Mayıs güncellemesinden önce başlat menüsünün yeni  tasarımını kısa bir video ile kullanıcılarıyla paylaştı. Değişikliklere bakacak olursak, şirket başlat menüsünde simgeler ve çerçevelerinde bazı değişikliğe gitmiş gibi görünüyor. Buna ek olarak bazı uygulama simgeleri ekranda yanıp sönerken temel uygulamalar ise olduğu gibi yerinde duruyor. ( Hava durumu, E Posta, haberler, Fotoğraflar ve Müzik)

Yukarıdaki animasyondan da anlayacağınız üzere başlat menüsünde Fluent tarafından tasarlanan yuvarlak köşe simgelerini görebiliyorsunuz. Ayrıca, şirket uzun bir zamanın ardından  Microsoft Edge‘nin tasarımına da biraz el atmış gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere Microsoft her yıl olduğu gibi  bu yılda büyük güncellemesini Mayıs ayında yayınlayacak. Bu güncellemeler genelde performansta iyileşmeler içerirken bir yandan da bazı tasarımsal değişikleri beraberinde getiriyor.

Bakalım Microsoft bu yıl ki çalışmaları ile kullanıcılarını memnun edebilecek mi? Bekleyip görelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.