Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Karantina Boyunca Sevimli Dostlarımız Aç Kalmayacak

Karantina Boyunca Sevimli Dostlarımız Aç Kalmayacak

Karantina Boyunca Sevimli Dostlarımız Aç Kalmayacak

Bütün dünya “Evde kal” derken, sokaklarda yalnız kalan hayvan dostlarımız da aç kalıyorlardı. Ancak T.C. İçişleri Bakanlığı bunun için bir çözüm buldu…

Bilindiği gibi COVID-19 nedeniyle 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın dışarı çıkmalarına bir süreliğine yasak kondu. Ülkenin geri kalan kesimi de ya işe gidiyor ya da sadece acil işlerini halletmek için dışarı çıkıyor. Dolayısıyla sokak hayvanları aç kalıyor. T.C. İçişleri Bakanlığı ve Bakan Süleyman Soylu bu konudaki genelgeyi Twitter‘dan duyurdular.

Sokak Hayvanlari Genelgesi

Sokak Hayvanları Genelgesi

Böylelikle 81 ilimizin Valilik, Kaymakamlık ve Belediyeleri, görevliler aracılığıyla sevimli dostlarımıza yemek ve su verecekler. Koronavirüs biz insanların günlük hayatından tutun da, teknoloji sektörü üzerinde dahi olumsuz etkilere yol açarken, her şeyden habersiz masum hayvanların bunun sıkıntısını çekmemeleri gerekiyordu.

Genelge yayımlanmadan önce de birçok belediye bu konuda duyarlılık göstermişti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sivil toplum örgütleriyle dayanışma halinde mama dağıtımı yapılmasını istemiş ve veteriner hekimlerle işbirliği yaparak sokak hayvanlarının bakım ve kontrollerinin yapılmasını sağlamıştı. Öte yandan Samsun‘un İlkadım Belediyesi de kediler ve köpeklere mama ile kuşlara yem vererek bu seferberliğe katılmıştı. Kışın en zorlu günlerinde birçok belediye sokak hayvanları konusunda duyarsız kalmamış, düzenli olarak mama dağıtmıştı. Milletimizin merhametini gösteren bu sıcak kareler bizleri her ne kadar memnun etse de, bir an önce hayatın normal akışına dönmesini ve hayvan dostlarımızı kendi ellerimizle rahatça beslemeyi diliyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri mama dağıtırken

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri mama dağıtırkenFatih Belediyesi

Fatih Belediyesi

İzmir Karşıyaka Belediyesi

İzmir Karşıyaka Belediyesi

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.