Ana sayfa » Mobil » Samsung Galaxy Buds böbrek tasarımı ile karşımızda! Böbrekler nerede?

Samsung Galaxy Buds böbrek tasarımı ile karşımızda! Böbrekler nerede?

Samsung Galaxy Buds böbrek tasarımı ile karşımızda! Böbrekler nerede?

Samsung’un yeni nesil bluetooth kulaklıkları Samsung Galaxy Buds 2020 böbrek şekline benzeyen tasarımı ile oldukça farklı görünüyor.

Giyilebilir ürünler pazarında Apple liderliğini sürdürürken hemen ardından da Samsung geliyor. Geliyor gelmesine ama arada resmen bir uçurum var. Özellikle iPhone 11‘in 5G desteğinin olmaması sonrasında potansiyel birçok iPhone 11 kullanıcısının iPhone almak yerine bu yılı giyilebilir ürünler ile geçirdiğine şahit olduk. Tüm kulaklıklar birbirine benzerken Samsung Galaxy Buds yeni nesil böbrek tasarımı ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Tasarım tarafında yeni kulaklıklar oldukça iyi görünüyor ama bu noktada bir soru işareti söz konusu. Zira herkesin kulakları aynı ölçüde değil. Bu kulaklılar gördüğümüz kadarıyla kulağın boşluk olan kısmını doldurmayı amaçlıyor ama insanların kulakları birbirinden farklı olabiliyor.

Yeni kulaklıkların özellikleri ne olacak bilemiyoruz ama bir önceki nesil Galaxy Buds+ modelinden daha kaslı ve daha büyük bir kulaklık görüyoruz. Bunun pile çok büyük bir katkısı olacağı da ortadaki gerçeklerden birisi. Bununla birlikte gördüğümüz kadarıyla üründe üçlü bir mikrofon bulunuyor. İkisi dışarıda birisi de içeride olmak üzere. Bunun da aktif gürültü engelleme sistemini bize sunacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu, tiz ve bas için iki ses ünitesi olacağını öngörüyoruz. Böylece yüksek ses seviyesinde genel kalitenin de iyileştirilmesi sağlanır. Yeni kulaklıklar bize ne sunacak bilemiyoruz ama birden fazla boyutta tasarımın olacağını da düşünebiliriz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.