Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » İngiltere 5G direklerini ateşe verdi! “Koronavirüs sebebi sensin!!!”

İngiltere 5G direklerini ateşe verdi! “Koronavirüs sebebi sensin!!!”

İngiltere 5G direklerini ateşe verdi! “Koronavirüs sebebi sensin!!!”

Bugün gelen bilgilere göre İngiltere 5G antenlerini ateşe vermeye başladı. İlginç bir şekilde Koronavirüs’ün 5G ile geldiği inanılıyor. Peki öyle mi?

Koronavirüs dünyada hızla yayılıyor ve görünen o ki daha da hızlanarak büyüyecek. Bu süreç ne kadar sürecek? Nasıl sona erecek? Kimsenin bildiği yok ama bazı olumlu gelişmeler de yaşanmıyor değil. Amerika ve Çin’de yürütülen aşı – ilaç faaliyetlerine ülkemizde de devam ediliyor. Türkiye’nin ilaç şirketlerinden birisi olan Abdi İbrahim bir ilaç geliştirdiğini ve bunun da Koronavirüse etki ettiğini açıkladı. Bugün ise oldukça ilginç bir haberle karşı karşıyayız. Zira İngiltere 5G direklerini ateşe vermeye başladı.

İngiltere Koronavirüs için 5G direklerini ateşe verdi!

Bunun sebebi ise bir süre önce ilginç bir şekilde başlayan “Koronavirüsün çıkmasına 5G yapısı sebep oldu” inanışı. Bu inanış baştan sonra saçma bir durum. Zira Koronavirüs ilk olarak Çin’de ortaya çıktı. Çin’den çok daha önce (en az 6 ay önce) Güney Kore 5G alt yapısını kullanmaya başlamıştı. Hatta Avrupa’nın bazı kentlerinde bile 5G Çin’den daha önce kullanılmaya başlandı. Wuhan kentine 5G alt yapısının gelmesi ve Koronavirüs’ün ortaya çıkması ise bir tesadüf ama bir kısım insanlar virüsün 5G yüzünden çıktığına inanıyor. Bir de bazı kişiler; Afrika’da 5G yok orada Koronavirüs yok diyorlar ama gördüğünüz üzere ülkemizde de 5G olmamasına rağmen pandemi hızla yayılıyor…

Yaşanan bu saçmalıklar üzerine İngiliz Mobil İletişim Derneği (Mobile UK) söylentilerin endişe verici olduğunu söyledi. Ayrıca, İngiliz Dijital Kültür Medya ve Spor Dairesi (DCMS) de 5G’nin yeni koronavirüs ile ilgili olduğuna dair kesin bir kanıt bulunmadığını belirten bir açıklama yaptı.

İnsanlar suçu kendilerinde aramak yerine, doğaya bu kadar zarar verdiğimizi görmek yerine 5G direklerinden hesap soruyor. Bu da işin ironsi…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.