Ana sayfa » Mobil » Abdi İbrahim Koronavirüs ilacını geliştirdi mi?

Abdi İbrahim Koronavirüs ilacını geliştirdi mi?

Abdi İbrahim Koronavirüs ilacını geliştirdi mi?

Tüm dünya Koronavirüs mücadelesi verirken bugün güzel bir haber geldi ve Abdi İbrahim Koronavirüs ile ilgili bir ilaç geliştirdiğini duyurdu…

Tüm dünya Koronavirüs yüzünden eve hapsolmuş bir şekilde hayatına devam ederken bu illet virüsün aşısı ve ilacı herkes tarafından bekleniyor. Bu konuda birçok ilaç ve birçok aşı çalışması da şu anda devam ediyor ve bazı olumlu gelişmeler de yaşanıyor. Bunlardan birisi de Abdi İbrahim ilaç firmasından geldi. Bugün yapılan bir açıklama ile Abdi İbrahim Koronavirüs ilacı geliştirdiğini duyurdu.

Aslında bu ilaç bir sıtma ilacı ama anladığımız kadarıyla özellikle yoğun bakım hastaları için semptomları azaltan bir ilaç. Yine anladığımız kadarıyla semptomlar azalınca vücudun Koronavirüsü yenme ihtimali de artıyor.

Yapılan açıklamaya göre Abdi İbrahim, İstanbul’daki tesislerinde Nisan ayı içinde 1 milyon 600 bin tablet ilaç üretebilecek. Bu ilaçlar yıl sonuna kadar Sağlık Bakanlığı’na bağışlanacak. Etken maddesi klorokin fosfat olan ilacın sıtma tedavisinde kullanıldığı da hatırlatıldı.

Bugün Abdi İbrahim tarafından bir tweet atıldı ve bu ilaç ile ilgili de ilk resmi açıklama yapılmış oldu. Şimdi Abdi İbrahim şirketine ve Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut’a bir görev düşüyor. İlacın tedaviye gösterdiği mukavemet tarafında da bizleri bilgilendirmeli. Bu ilacın kullanıldığı hasta sayısı aynen bakanlığın bildirdiği gibi bizlere bildirilmeli ve biz bu ilacın işe yaradığını da görebilmeliyiz…

Teşekkürler Abdi İbrahim. Çalışmaya devam…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.