Ana sayfa » Mobil » 20 Yaş altı ve 65 yaş üzerine ücretsiz maske dağıtılıyor! Nasıl mı?

20 Yaş altı ve 65 yaş üzerine ücretsiz maske dağıtılıyor! Nasıl mı?

20 Yaş altı ve 65 yaş üzerine ücretsiz maske dağıtılıyor! Nasıl mı?

Az önce başlayan ücretsiz maske dağıtımı bilgisini sizlerle paylaşmak istiyoruz. 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kişiler için maske siparişini nasıl vereceksiniz

Koronavirüs hayatımızı alt üst etmeye devam ediyor ve bu sürecin daha ne kadar süreceğini de bilemiyoruz. Devletimiz ve sağlık çalışanlarımız bu noktada ellerinden geleni yapıyor. Bildiğiniz üzere bir süre önce 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmaları yasaklanmıştı. 20 Yaş altındakilerin de sokağa çıkması Cuma günü itibariyle hayata geçirildi. Bununla birlikte maskesiz sokağa çıkmaya da sınırlandırılma getirildi. Bu sürecin başlaması sonrasında bugün gelen bir bilgi ile devlet ücretsiz maske dağıtmaya başlıyor.

Ücretsiz maske nasıl alınır?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’mız ile Sağlık Bakanlığı’mızın almış olduğu karar doğrultusunda https://maske.epttavm.com üzerinden kendiniz ve aile üyeleriniz için hiçbir ücret ödemeden maske temin edebilirsiniz.

Ücretsiz maske temini için, aile üyelerine ait bilgileri https://maske.epttavm.com adresindeki formda doldurmanız yeterli olacak. Vatandaşlarımızın her hafta “1 paket” maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır. Maskeleriniz, PTT Kargo ile ücretsiz olarak adresinize getirilecektir.

Sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşlarımızın maske temininden yararlanacağını bildirmek isteriz. T.C. kimlik numaranız ile doğrulama yapıldıktan sonra belirtilen yaş kriterlerine uymanız durumunda maskeniz tarafınıza gönderilecektir.

Bu durum umarız bir karışıklık ve uzun bekleme süreleri yaratmaz. Sistem nasıl çalışıyor bilemiyoruz ama editörümüz Dilara Altaş az önce bu işlemi gerçekleştirdiğini belirtti. Hepimize sağlıklı günler diliyoruz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.