Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Exynos 990 ve Snapdragon 865 performansı aynı! Yemin ediyoruz biz demedik

Exynos 990 ve Snapdragon 865 performansı aynı! Yemin ediyoruz biz demedik

Exynos 990 ve Snapdragon 865 performansı aynı! Yemin ediyoruz biz demedik

Samsung bugün yaptığı bir açıklama ile Exynos 990 ve Snapdragon 865 arasında bir fark olmadığını belirtti. Peki gerçekten öyle mi?

Samsung aynı telefonlarda farklı işlemciler kullanan tek üretici. Bunun sebebi için Güney Koreli üretici mantıklı açıklamalar yapsa da biz bunları kabul etmiyoruz. Yıllardan beri Samsung Amerika versiyonu modellerde Snapdragon serisi Avrupa modellerinde ise Exynos yonga setini kullandı. Bu durum Galaxy S20 ailesi ile de değişmedi. Geçtiğimiz günlerde yapılan Exynos 990 ve Snapdragon 865 karşılaştırmalarından sonra Samsung bir açıklama yaptı ve Exynos 990 yonga setinin performans tarafında oldukça başarılı olduğunu söyledi.

Samsung yaptığı açıklamada hem Exynos hem de Snapdragon işlemcilerin aynı zorlu standartları ve test senaryolarına tabi tutulduğunu ve akıllı telefonun kullanıldığı yaşam döngüsü boyunca tutarlı ve optimum performans sağlayabileceğini söyledi. (ama performansdan bahsedilmedi)

“Galaxy S20, dünyayı deneyimleme şeklinizi değiştirmek için yeniden tasarlanan bir akıllı telefon. Bölgeye bağlı olarak Galaxy S20, Exynos 990 veya Snapdragon 865 ile birlikte gönderiliyor. Hem Exynos hem de Snapdragon işlemciler aynı özelliklere sahipler. Tutarlı ve optimum performans sunmak için gerçek yaşam test senaryolarına ek olarak test edilip seçiliyor. Bu performans ve stabilite ise akıllı telefonun tüm yaşam döngüsü boyunca sürüyor.”

Bu açıklama güzel bir açıklama ama aşağıda Chong Liu tarafından yapılan videoda Bir yıl önceki Snapdragon 855 yonga seti ile Exynos 990 karşılaştırmasını açıklamıyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.