Ana sayfa » Youtube » YouTube Shorts geliyor! Şimdi TikTok düşünsün!

YouTube Shorts geliyor! Şimdi TikTok düşünsün!

YouTube Shorts geliyor! Şimdi TikTok düşünsün!

YouTube’dan TikTok benzeri kısa videolar çekebileceğiniz YouTube Shorts uygulaması geliyor. TikTok’un tahtı sallanacak gibi görünüyor.

TikTok, kısa süreli video paylaşım uygulaması olduğu ve farklı filtreleri bünyesinde barındırdığı için dünya çapında kısa sürede popülerlik kazanmıştı. Şimdilik rakipsiz olan TikTok’a YouTube’dan büyük bir rakip geliyor. Yakında kullanıma sunulacak olan YouTube Shorts uygulaması ile TikTok’un tahtı feci sallanacak.

The Information tarafından yayınlanan raporda; projeye aşina olan iki isimin, YouTube’dan TikTok’a potansiyel bir rakip platform geliştireceğinden bahsetti. Shorts adıyla Android ve iOS’te kullanıma sunulacak bu uygulama, YouTube’un lisanslarına sahip olduğu Music platformundaki tüm müzikleri barındıracak.

İsminden de anlayacağınız gibi kısa videolar çekebileceğiniz bu uygulamanın 2020’nin sonuna doğru indirime sunulacağı söyleniyor. TikTok son 1 yıl içerisinde App Store ve Play Store’da 842 milyon indirme rakamını geride bırakmıştı. Rakipsizliğini koruyan ve sürekli gelişerek büyüyen TikTok’a rakip olmak çok zor olabilir. Ancak YouTube, TikTok’un sunduğu özelliklerin üzerine koyarak karşımıza çıkabilirse TikTok’un yerini alabilir.

YouTube Shorts

Bu tip rakip platformlara çoğu kez şahitlik etmiştik. Snapchat’i Hikayeler özelliği ile kopyalayan Instagram, şu an Snapchat’i piyasadan silmek üzere. YouTube’un da buna benzer bir performans sergileyeceği düşünülüyor. Önümüzdeki yıllar büyük önem taşıyor. 2008 krizinde ortaya çıkan platformlar şu an dünya devleri haline gelmiş durumda. Şu an dünyada COVID-19 krizi var. Bu krizde farklı firmalar, mevcuttaki platformlara benzer uygulama geliştirip liderliği ele alabilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.