Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Xiaomi TV pazarını yaktı, yıktı, kül etti!

Xiaomi TV pazarını yaktı, yıktı, kül etti!

Xiaomi TV pazarını yaktı, yıktı, kül etti!

Bugün yapılan online etkinlik ile birlikte Xiaomi TV pazarını resmen salladı. İki yeni model tanıtıldı. Fiyatlar ise bizler için hayalin bile ötesinde…

Akıllı telefonlardan sonra televizyonlarında akıllanmaya başladığını görüyoruz. Akıllı televizyonların, kendi işletim sistemleri olmaya başladı ve bu noktada Xiaomi’de PatchWall işletim sistemine sahip yeni televizyonlarını bugün yaptığı etkinlik ile bizlere sundu. Xiaomi TV özelliklerini kısaca anlatacağız ama bu noktada şunu belirtmekte fayda var. Xiaomi‘nin televizyonları sadece Çin’e özel ve Çin dışına da maalesef bir türlü çıkartılamıyor.

İki yeni model tanıtıldı. Bunlardan birisi 75 inç devasa boyuta sahip 4K çözünürlüğünde ama 8K görüntüleri de ölçeklendirerek bizlere yüksek çözünürlüklü olarak sunabiliyor. Televizyonda 1.9 GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli 12 nanometre üretim sürecine sahip 64 bit işlemci var. 2GB RAM ve 32GB Hafıza desteği de televizyona eşlik ediyor. XiaoAI yapay zeka sistemi de televizyona eşlik ediyor. Çin’e özel olarak çalışan  iQiyi, Tencent Video, Youku ve VOD gibi önceden yüklenmiş video akışı hizmetleri ile birlikte bizlere sunuluyor. Yani Netflix, Amazon Prime vb içerikler bu televizyonda bulunmuyor ve işte bu yüzden de global pazarda satışa sunulamıyor. Belki buna inanmayacaksınız ama bu televizyonun fiyatı sadece 846 dolar.

 

Bununla birlikte Xiaomi‘nin rekorlar kıran Mi TV 4A modeli de yenilendi. 60 inç boyutunda 4K çözünürlüklü ekrana sahip olan yeni televizyon XiaoAI yapay zekaya sahip ve bu modelde de 16GB Hafıza, 2GB RAM gücü ve  dahili ses asistanı bulunuyor. Bu televizyonda da 64 bit destekli yonga seti bulunuyor. Belki buna da inanmayacaksınız ama 60 inç boyutundaki Mi TV 4A‘nın fiyatı sadece 280 dolar olarak açıklandı. Satışlar yarın başlıyor…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.