Ana sayfa » Mobil » iPhone SE 2020 yanlışlıkla Apple’ın kendi sitesinde ortaya çıktı

iPhone SE 2020 yanlışlıkla Apple’ın kendi sitesinde ortaya çıktı

iPhone SE 2020 yanlışlıkla Apple’ın kendi sitesinde ortaya çıktı

Bir süredir haberlerini yaptığımız ve iPhone 9 olarak adlandırdığımız iPhone SE 2020 ilk kez Apple’ın sitesinde yanlışlıkla ortaya çıktı.

Apple, yeni bir iPhone tanıtmak için düğmeye bastı. Zira iPhone 11 serisinin başarısı ve iPhone XR serisinde dünyanın en çok satan telefonu olması sonrasında Apple‘ın daha uygun bir fiyatlı ürün yapacağı bekleniyordu. Bir süredir adının iPhone 9 olduğunu iddia ettiğimiz telefonun isminin ise iPhone SE ya da iPhone SE 2020 olacağı bugün resmen ortaya çıktı.

Resmen diyoruz zira bu isim Apple Care sayfasında ilk kez görüntülendi. Cam koruma ve garanti uzatma noktasında görünen isim sonrasında ise Apple‘ın kısa süre içinde bu telefonu bizlere sunacağını da öğrenmiş bulunuyoruz. Yapılan tahminlere göre Apple online bir basın etkinliği ile yeni telefonunu bizlere tanıtacak.

Apple‘ın tanıtacağı yeni telefonun fiyatının ise 399 dolar olması bekleniyor. Aynen iPhone 7 ve iPhone 8 tasarımına sahip olacak telefonda TouchID gibi eskide kalmış bir donanımın bulunmasını da anlayabilmiş değiliz. Telefonda yüz tanımanın olmaması da yine “ah vah” dedirten bir detay.

Apple yeni nesil yonga seti A13 Bionic yonga seti ile bu telefonu güçlendirecek ama kamera ve RAM tarafında ise beklendiği gibi kesintiler olacak. Apple eski tasarım ve yeni donanımı harmanlayarak yine zihni sinir bir proje ile karşımıza çıkmayı hedefliyor. Apple’ı bu noktada gerçekten tebrik etmek gerekiyor. Aynı şeyi, aynı insanlara, aynı şekilde satabildiği için…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.