Ana sayfa » Mobil » Facebook Messenger artık her yere giriyor! Zoom out Messenger in

Facebook Messenger artık her yere giriyor! Zoom out Messenger in

Facebook Messenger artık her yere giriyor! Zoom out Messenger in

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması Facebook, bilgisayara kullanıcıları için Messenger uygulamasını piyasaya sürdü! Sonunda…

Son yıllarda her ne kadar kullanıcı kaybetse de, birçoğumuzun vazgeçemediği ve dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan Facebook, masaüstü kullanıcıları için oldukça yararlı bir sistemi hayata geçirdi. Dünyada 2.27 milyardan daha fazla kullanıcısı olan Facebook, Whatsapp ve Instagram gibi sosyal medya uygulamalarını da bünyesine katarak gücüne güç katmıştı. Bugün Facebook’u bilgisayardan kullananlar için oldukça önemli bir güncelleme yapıldı. Web tarayıcılar üzerinden Messenger uygulamasını kullanmak zorunda kalan kişiler için Facebook, macOS ve Windows için Messenger uygulamasını piyasaya sürdü. Peki bilgisayar kullanıcılarına ne gibi yenilikler sunacak bu Facebook Messenger? Cevabı aşağıda…

İlk olarak geçtiğimiz yılın Nisan ayında gündeme gelen ve aradan geçen bir yılın sonunda resmen hazır olan masaüstü Messenger; Karanlık Mod, ücretsiz sesli görüşme, görüntülü görüşme ve mesajlaşma desteğini kullanıcılarına sunacak. Aynı zamanda görüntülü görüşme sırasında diğer işlerinizi kaçırmamanız için çoklu görev desteğini de kullanıcıları ile buluşturacak olan Facebook Messenger, bilgisayar kullanıcıları için oldukça önemli bir uygulama haline gelmiş durumda.

Masaüstü Facebook Messenger’ın Özellikleri 

  • Video görüşmelerini daha büyük bir ekranda gruplayabilirsiniz; Aileniz ve arkadaşlarınızla bağlantıda kalabilir, bir antrenmana katılılabilir veya iş görüşmenizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kolay bağlantı; Tüm Facebook arkadaşlarınızda Messenger olduğu için birinin e-postasını veya telefon numarasını bilmenize gerek kalmaz.
  • Çoklu görev;  Sohbetlerinize kolayca erişilebilir ve bilgisayarınızda başka şeyler yaparken uygulamaya girip çıkabilirsiniz.
  • Bildirimler;  Yeni mesajlar için bildirim alabilirsiniz, böylece aradığınız sohbeti hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Ha unutmayın, kontrol sizde! İstediğiniz sohbetleri sessize alabilirsiniz…
  • Sohbetler mobil ve masaüstünde senkronize edilir; Hangi cihazı kullanıyor olursanız olun hiçbir aramayı veya mesajı kaçırmazsınız.
  • Messenger hakkında sevdiğiniz her şey daha büyük bir ekranda; Karanlık Mod ve GIF’ler ise ekstrası…

Siz de masaüstü cihazınızda Facebook kullanıyorsanız, Messenger Desktop‘u Facebook‘un resmi sitesinden indirebilir, karantina günlerinde sevdiklerinizle bol bol iletişime geçebilirsiniz. Facebook‘u kullanmıyor olsanız bile, evde canınız sıkılmasın, indirip “Buralar eskiden hep dutluktu…” gibisinden yorumlar yapın, maksat can sıkılmasın…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.