Ana sayfa » Apple » Apple AirTags yanlışlıkla Apple’ın videosunda göründü! Apple videoyu sildi!

Apple AirTags yanlışlıkla Apple’ın videosunda göründü! Apple videoyu sildi!

Apple AirTags yanlışlıkla Apple’ın videosunda göründü! Apple videoyu sildi!

Apple AirTags yanlışlıkla Apple’ın destek sayfasında Apple tarafından yayınlanan videoda ortaya çıktı. Firma videoyu anında sildi!

Apple‘ın uzun bir süredir TILE benzeri bir aksesuar üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Bluetooth teknolojisini kullanan, anahtarlar ve sırt çantaları gibi eşyalarını bulmalarına yardımcı olan TILE aksesuarlarına rakip olması beklenen Apple, bunu yanlışlıkla da olsa doğruladı. Apple’ın destek sayfasında yayınlanan video ile Apple AirTags ürününün varlığı resmen doğrulandı.

Cupertinolu firma bunun ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra ise videoyu sildi. iPhone’umu Bul özelliğini tanıtırken ortaya çıkan AirTags‘in varlığı, çevrimdışı olduğunda bul özelliğinin altında yer alan açıklamada net bir şekilde kanıtlanmış oldu. Apple’ın da bu hatayı fark etmesinin ardından videoyu kaldırması ürünün varlığını doğrular nitelikte oldu.

Haziran ayında düzenlenecek olan WWDC 20 etkinliğinde bu ürünün tanıtılması bekleniyordu. Ancak bu sızıntının çok daha önce gelmesi, Apple’ın yeni aksesuarını sessiz sedasız satışa sunacağını gösteriyor. iPhone SE 2020 modeli ile birlikte tanıtılması beklenen bu aksesuar sayesinde, aynı TILE‘da olduğu gibi teknolojik olmayan cihazlarınızın yerini tespit edebileceksiniz.

Apple AirTags

Cupertinolu firmanın fiyat konusunda ise nasıl bir politika izleyeceği ise bilinmiyor. Ancak böyle bir ürünün Amerika’da 39 dolara satılacağını söyleyebiliriz. Türkiye fiyatı ise 600 TL bandını zorlayarak bizi şaşırtmayacak gibi görünüyor. Bakalım Apple’ın yeni yer bulma aksesuarı beklenen ilgiyi görecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.