Ana sayfa » Akıllı Saat » Xiaomi Mi Band 5 tanıtım tarihi belli oldu!

Xiaomi Mi Band 5 tanıtım tarihi belli oldu!

Xiaomi Mi Band 5 tanıtım tarihi belli oldu!

Xiaomi’nin uygun fiyatlı akıllı bilekliği Xiaomi Mi Band 5  için tanıtım tarihi açıklandı. Uygun fiyatlı canavar çok ama çok yakında geliyor!

Çinli teknoloji Xiaomi, akıllı bileklik konusunda yeni bir furyayı başlatmıştı. Uygun fiyatlı akıllı bileklikler ile piyasayı sallayan Xiaomi, şimdi yeni modeli ile karşımıza çıkacak. Xiaomi tarafından yapılan açıklamaya göre; Xiaomi Mi Band 5, 3 Nisan 2020 tarihinde yani yarın tanıtılacak.

Bu zamana kadar bilgilere göre yeni akıllı bileklik; 0.95 inç yerine 1.2 inç büyüklüğünde OLED ekran ile gelecek. NFC desteği sayesinde Google Pay ve Ali Pay desteğine sahip olacak olan bu yeni model Bluetooth 5.0 teknolojisi ile iOS ve Android cihazlara bağlanabilecek. 25 dolar fiyat etiketine sahip olması beklenen yeni modelin Nisan ayı içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

Türkiye’ye de gelecek olan bu modelin 200 TL bandında olacağını düşünüyoruz. Android’de oldukça stabil ve daha fazla özellikler ile çalışan Mi Band serisi, Xiaomi telefonlarında ekran kilidi açmak için de kullanılabiliyor. Eğer bileklik kolunuzdaysa ve Bluetooth ile telefona bağlıysa direkt olarak tuş kilidini açabiliyor.

Xiaomi Mi Band 5

Uygun fiyatlı akıllı bileklik pazarına Realme de geçtiğimiz haftalarda giriş yapmıştı. Çinli teknoloji devleri bu alanda kozlarını sert şartlar altında paylaşacak gibi görünüyor. Bakalım corona virüsü salgınından dolayı akıllı bileklik satışlarında nasıl bir satış grafiği çizilecek? Sizce bu yıl akıllı bileklik satışlarında Xiaomi liderliğini koruyabilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.