Ana sayfa » Mobil » Samsung Galaxy Note 20 Plus 5G göründü! Aman Allah’ım o da ne?

Samsung Galaxy Note 20 Plus 5G göründü! Aman Allah’ım o da ne?

Samsung Galaxy Note 20 Plus 5G göründü! Aman Allah’ım o da ne?

Mobil pazarın merakla beklediği yeni nesil Galaxy Note 20 Plus 5G modeli bugün benchmark testinde çok ilginç bir detay ile karşımıza çıktı…

Akılı telefon pazarının Koronavirüs sebebi ile gerilemesi beklenirken üreticiler yeni telefonlarını bir bir tanıtmaya devam ediyor. Xiaomi OPPO ve Huawei amiral gemisi modelleri Mi 10, Find X2 ve P40 serisi Koronavirüs salgını varken tanıtılan telefonlar oldu. Bununla birlikte yeni telefonlar için de sızıntılar ve bilgiler gelmeye devam ediyor. Ağustos ayında tanıtılması planlanan Samsung Galaxy Note 20 Plus 5G modelinin bugün benchmark testi ilk kez ortaya çıktı.

Sızan görsele göre telefon tekli çekirdek performansından 985 ve çoklu çekirdek performansından da 3.220 puan alıyor. Bu puan şimdilik oldukça iyi görünüyor. Zira telefonun daha yazılım tarafında da yol alması gereken işler olduğunu düşünüyoruz. Testte en dikkat çekici şey ise işlemcinin çekirdek saat hızı.

Yayınlanan testte Galaxy Note 20‘nin işlemci frekansının 3,09 GHz hızına ulaştığını görüyoruz. Oysaki; Snapdragon 865 yonga setinin çekirdek saat hızı 2,84 GHz seviyelerinde. Ya Samsung yeni bir yonga seti peşinde ya da Snapdragon 865 yonga setinin Plus versiyonu ilk kez Galaxy Note 20 ile karşımıza çıkacak. Belki de yeni işlemci Snapdragon 865+ olabilir.

Galaxy S20 ailesi çok kötü bir döneme geldi ve açıkçası diğer tüm modeller gibi biraz şanşsız bir satış grafiği çiziyor. Umarız en yakın zamanda Koronavirüs illetinden kurtuluruz ve her şey eskiye döner…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.