Ana sayfa » Mobil » En iyi kameraya sahip telefonlar! İlk 10’da hangi telefonlar var?

En iyi kameraya sahip telefonlar! İlk 10’da hangi telefonlar var?

En iyi kameraya sahip telefonlar! İlk 10’da hangi telefonlar var?

Kamera tarafında en iyi telefon hangisi. En iyi kameraya sahip telefonlar Mart ayında hangileri oldu? Listede sürpriz var mı? İşte detaylar…

Akıllı telefon alırken herkesin kendine göre belli kriterleri var.  Kimisi saf işlemci performansına, kimisi ekran büyüklüğüne, kimisi kameraya, kimisi de pil gücüne önem veriyor. Aslında bize sorarsanız en önemli detaylardan birisi ise arayüzü oluyor. Kamera tarafında biz elimizden geldiğince hem karşılaştırmalı testleri hem özel testleri hem de inceleme içinde detaylı kamera karşılaştırmalarını yayınlıyoruz. Peki En iyi kameraya sahip telefonlar hangileri?

Bu sorunun cevabını vermek oldukça zor. Zira bu noktada net bir kriter kimse için yok. DxOMark ise uzun süredir telefonları bir şekilde test ediyor ve bunları da bizimle paylaşıyor. Öncelikle DxOMark‘ın bu test sürecini sizlerle paylaşalım.

DxOMark bu testler için üreticiler ile çalışıyor. Bir üretici telefonunun kamerasının performansı ile ilgili dışarıdan profesyonel bir danışma almak istiyor ve bu noktada da DxOMark‘ın kapısını çalıyor. DxOMark ise “belli bir ücret” karşılığında bu testlere başlıyor. Bu ücret bir danışmanlık ücreti ama  sizce Huawei ile General Mobile aynı parayı mı veriyordur?

Biz DxOMark sitesinin ilk 10 telefonunu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Önümüzdeki dönemde bu listedeki telefonların kameralarını da sizler için inceleyeceğiz.

En iyi kameraya sahip telefonlar Mart 2020

  1. Huawei P40 Pro 128 puan
  2. OPPO Find X2 Pro 124 puan
  3. Xiaomi Mi 10 Pro 124 puan
  4. Huawei Mate 30 Pro 5G 123 puan
  5. Honor V30 Pro 122 puan
  6. Huawei Mate 30 Pro 121 puan
  7. Xiaomi Mi CC9 Pro Premium 121 puan
  8. Apple iPhone 11 Pro Max 117 puan
  9. Samsung Galaxy Note 10 Plus 117 puan
  10. Huawei P30 Pro 116 puan
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.