Ana sayfa » Xiaomi » Xiaomi uygulamaları nasıl güncellenir?

Xiaomi uygulamaları nasıl güncellenir?

Xiaomi uygulamaları nasıl güncellenir?

Xiaomi uygulamaları için yayınlanan güncellemeleri hızlı bir şekilde yüklemek ister misiniz? O zaman sizi haberimize alalım.

Xiaomi, diğer firmalar gibi akıllı telefonlarına OTA üzerinden uygulama güncelleme imkanı sunuyor. Ayarlar>Sistem uygulamaları güncelleyici bölümünden sunulan bu güncellemeler Global ve Çin modellerine farkı zamanlarda geliyor. Örneğin, Güvenlik uygulaması için bir güncelleme yayınlandığı bu global sürümlere 1-2 hafta gecikmeli olarak gelebiliyor. Biz de bu haberimizde Xiaomi uygulamaları için nasıl hızlı güncelleme yapacağınızı anlatıyoruz.

Rehberimize geçmeden önce, güncellenen uygulamalarda genellikle sadece Çince ve İngilizce dil seçeneklerinin bulunduğunu belirtelim. Yine Güvenlik uygulamasından örnek verecek olursak, uygulamayı bahsedeceğimiz yöntem ile güncellediğinizde telefon dili Türkçe olsa bile Güvenlik uygulaması İngilizce oluyor. İngilizce biliyorum bilmesem de zaten neyin ne olduğunu ezberledim diyorsanız rehberimize başlayalım.

Öncelikle Xiaomi’nin GetApps uygulamasını indirmeniz gerekiyor. GetApps uygulamasının son sürümünü buradan indirebilirsiniz. Uygulamayı yükledikten sonra uygulamayı açın. Telefon diliniz Türkçe ise uygulama Çince olacaktır. İngilizce ise uygulama otomatik olarak İngilizce oluyor.

Çincesi olmayanlar için (bakmayın böyle dediğimize bizim de yok) uygulamayı açtıktan sonra en altta ve en sağ köşede yer alan Profil simgesine tıklayın. Daha sonra karşınıza açılacak ekranda roket simgeli bölüme tıklayın. Buradan dilediğiniz uygulamanın en güncel sürümünü yükleyebilirsiniz.

Xiaomi uygulamaları

Bir diğer yöntem ise APKMirror sitesinden Xiaomi’nin uygulamalarını tek tek APK. olarak indirip yüklemek. Ancak bu çok zahmetli olacağı için bizim önerdiğimiz yöntemi tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Son olarak güncellediğiniz uygulamaları beğenmezseniz, uygulama yöneticisinden güncellemeleri kaldırarak global sürümlerini kullanmaya devam edebileceğinizi belirtelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.