Ana sayfa » Mobil » OPPO Reno Ace Infinity,”hava” ile şarj olacak! 1 Nisaaan! Mı?

OPPO Reno Ace Infinity,”hava” ile şarj olacak! 1 Nisaaan! Mı?

OPPO Reno Ace Infinity,”hava” ile şarj olacak! 1 Nisaaan! Mı?

Herkesin büyük bir heyecan ile beklediği, aksesuarsız havadan şarj, OPPO’nun yayınladığı Reno Ace Infinity videosu ile gerçekleşti! 1 Nisaaan!!

Bazı teknoloji şirketlerinin bu yıl yapmadığı 1 Nisan şakası, bazı firmaların geleneği devam ettirmesi ile farklı bir boyut kazandı. Yani, kazanmış olmalı. Öyle ki OPPOnun Weibo‘da yayınladığı bir tanıtım videosunda, Reno Ace Infinity cihazının FreeVOOC adı verilen bir sistemle şarj olacağı gösterildi. Videoya göre tavana asılan küre şeklinde bir ünitenin yaydığı dalgalar ile şarj olan OPPO Reno Ace Infinity, OPPO’nun söylemlerine göre bu teknoloji 10 metrelik bir alanda, 5 ila 10W‘luk bir şarj takviyesi yapabiliyor. İsimlendirme konusunda ise FreeVOOC tercihini yapan şirket, belki de cidden böyle bir teknoloji üzerinde çalışıyordur.

Geçtiğimiz yıllarda ABD Federal Haberleşme Komisyonu’nun (FCC) Ossia‘nın geliştirdiği radyo ışınımlı kablosuz şarj teknolojisine onay vermesi ile gündeme gelen bu teknoloji, akıllı telefon üreticilerinin hayata geçirmek istediği devrim niteliğinde bir teknoloji. Yıllardır birçok firmanın bu teknoloji üzerinde çalışıyor olması, şimdi de OPPO’nun 1 Nisan şakasında bu teknolojiye değinmesi, “havadan şarj“ın çok yakında bizlerle olabileceğini gösteriyor. Kim bilir, belki OPPO Reno Ace Infinity, şimdilik tatlı bir şaka olsa da, önümüzdeki günlerde gerçekleşebilir.

Aynı zamanda, 2021 yılında bizlerle olması beklenen “havadan şarj” teknolojisi, Apple‘ın öncülüğünde hayatımıza girebilir. Ha, şunu da eklemeden yazımızı bitirmeyelim. Bu videonun şaka olduğunu net bir şekilde söyleyebiliyoruz. Bunun sebebi sadece bu teknolojinin henüz ulaşılamaz olması değil, OPPO’nun paylaşım sonuna “1 Nis…” ibaresi eklemesi de bu videonun küçük bir şaka olduğunu anlamaya yetiyor…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.